Kamery live
prognoza pogody

Stary Targ i Nowy Targ podpisały porozumienie w sprawie współpracy

26 maja 2017 18:36

Podjęta podczas ostatniej Sesji Rady Miasta uchwała o nawiązaniu współpracy z gminą Stary Targ na Pomorzu została sformalizowana. W dniu dzisiejszym podpisano porozumienie o współpracy. 

Stary Targ i Nowy Targ podpisały porozumienie w sprawie współpracy

Pierwsze kontakty między gminami zostały nawiązane w czerwcu ubiegłego roku. To wtedy strony określiły wstępne zasady współpracy, obejmującej takie dziedziny, jak: kultura i oświata, ochrona zdrowia, opieka społeczna (szczególnie nad osobami starszymi), turystyka, sport i rekreacja, ochrona zabytków, czy administracja lokalna.

Współpraca ma na celu rozwój przyjaźni i partnerskiej współpracy pomiędzy społeczeństwami obu gmin, co będzie służyło wzbogaceniu ich życia społecznego i kulturalnego, a także lepszemu poznaniu się obu społeczeństw, wymiany poglądów i informacji, szczególnie jeśli chodzi przedstawicieli młodej generacji. 

Przewiduje się wspólną organizację cyklicznych imprez, czy wydarzeń służących szerokiej prezentacji życia kulturalnego i gospodarczego obu gmin, jak również wspieranie kontaktów handlowych i gospodarczych pomiędzy firmami, organizacjami i instytucjami działającymi na ich terenie. 

Stary Targ jest gminą wiejską położoną w województwie pomorskim, w powiecie sztumskim. Niegdyś należała administracyjnie do województwa elbląskiego. Sąsiaduje z tak atrakcyjnymi turystycznie gminami, jak Malbork, czy Sztum.

W gminie Stary Targ leży wieś o nazwie Nowy Targ – to właśnie sołectwo, z racji nazwy, będzie wiodącym w partnerskiej współpracy. 

opr. os

fot. Wiesław Burzyński, źródło: www.starytarg.com oraz UM Nowy Targ

NT24TV 26.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również