Kamery live
prognoza pogody

Sprzedawca okazał się internetowym oszustem. Stracił 8 tys. zł

12 września 2023 09:28

W miniony weekend do nowotarskich policjantów dotarły zgłoszenia od dwóch osób, które padły ofiarą internetowych oszustów. Mieszkaniec gminy Rabka-Zdrój kupił kominek na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Towaru nie otrzymał, za to stracił ponad 8 tys. złotych. Mieszkanka gminy Szaflary kupiła meble ogrodowe. Towaru również nie otrzymała, straciła blisko 150 zł.

Sprzedawca okazał się internetowym oszustem. Stracił 8 tys. zł

Policjanci apelują, aby podczas robienia zakupów przez internet zachować ostrożność. Do sprzedawców trzeba mieć ograniczone zaufanie.

– Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa – radzi podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka nowotarskiej policji. – Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego. Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają. Gromadźmy całą korespondencję, jest ona bezcennym dowodem kontaktów ze sprzedającym. Jeżeli staliśmy się ofiarą oszustwa internetowego mamy prawo złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w jednostce Policji lub w prokuraturze – dodaje.

Źródło: KPP Nowy Targ

ag 12.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również