Kamery live
prognoza pogody

Spring Tatry Cup w Białce Tatrzańskiej (galeria zdjęć)

24 marca 2021 00:04

Turniej Tańca Towarzyskiego Spring Tatry Cup w Białce Tatrzańskiej przyciągnął kilkuset tancerzy z całego świata. Na parkiecie zaprezentowały się najlepsze pary z Polski, Ukrainy, Słowacji, Mołdawii, Białorusi czy Rosji. Rywalizacja była zacięta, nawet wśród najmłodszych uczestników turnieju.

Spring Tatry Cup w Białce Tatrzańskiej (galeria zdjęć)

Fot. pk

Rywalizacja podzielona została na odpowiednie kategorie wiekowe oraz klasy taneczne. I tak rano na parkiecie pojawili się najmłodsi tancerze, natomiast wieczór należał już do dorosłych. Zawodnicy musieli pokazać się z jak najlepszej strony zarówno w rytmach muzyki latynoamerykańskiej czy bardziej klasycznej, takiej jak choćby walc angielski.

 – My akurat najlepiej czujemy w walcu angielskim, ponieważ jest wolny i można wszystko wykonać dobrze – mówiła Anna Cudzich, zawodniczka z Poronina będąca w parze z Kamilem Łukaszczykiem z Murzasichla.

W grę wchodziły nie tylko nagrody i medale. Najbardziej pożądanym trofeum przez większość zawodników był awans do wyższej klasy tanecznej.

 – Przede wszystkim oceniane jest tańczenie do muzyki, aby dzieci słyszały odpowiednio muzykę, aby każdy taniec był dobrze zatańczony zgodnie z rytmem muzycznym – tłumaczył nam zasady oceniania Mateusz Woda, sędzia główny Spring Tatry Cup 2021. – Ważna jest też sylwetka tancerzy, aby byli wyprostowani, aby ciała były odpowiednio ustawione względem siebie i względem partnera.

Organizatorem Spring Tatry Cup w Białce Tatrzańskiej jest rokrocznie Akademia Tańca Nowy Targ, której – mimo pandemii koronawirusa i wszystkich trudności z tym związanych – udało się ściągnąć na Podhale tancerzy z całej Europy. Co więcej, członkowie akademii już zapowiadają kolejny tego typu turniej we wrześniu, na którym to pojawi się równie duża rzesza tancerzy.

Piotr Starmach 24.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również