nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Sprawdź, czy twój dowód osobisty jest ważny!

W pierwszym kwartale 2018 r. upływa termin ważności dowodów osobistych blisko miliona osób. W związku z powyższym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji apeluje do obywateli o jak najszybsze składanie wniosków o nowe dowody osobiste.

Jak podkreśla resort, nieważny dowód osobisty nie spełnia swoich funkcji, a więc nie potwierdza naszej tożsamości i obywatelstwa. W efekcie, taki dokument jest bezużyteczny w obrocie prawnym, ponieważ nie można się nim posługiwać – obywatele nie załatwią przy jego użyciu żadnych spraw w urzędzie czy na poczcie. Z danych ministerstwa wynika, że w samym tylko pierwszym kwartale 2018 r. upływa termin ważności dowodów kolejnego miliona osób np. w samym styczniu to prawie 63 tys. osób na Mazowszu, 55 tys. na Śląsku czy 50 tys. w Wielkopolsce.

W związku z powyższym, MSWiA apeluje o sprawdzenie ważności dowodów osobistych. W przypadku gdy dokument jest nieważny lub wkrótce upływa termin jego ważności trzeba złożyć wniosek o nowy dowód. Resort przypomina także, że dowód osobisty jest wydawany bezpłatnie, a wniosek o jego wydanie można złożyć w dowolnym urzędzie gminy lub miasta na terytorium Polski. Ministerstwo dodaje, że podanie o nowy dowód można też złożyć elektronicznie. Na platformie Obywatel (obywatel.gov.pl/) działa bowiem centralna usługa, dzięki której można załatwić sprawę związaną ze złożeniem wniosku o wydanie dowodu osobistego.

W sprawie ewentualnych wyjaśnień prosimy o kontakt z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta, ul. Krzywa 1, p. 003, tel. 18 2611272 w godzinach urzędowania.

źródło: UM Nowy Targ

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna