Kamery live
prognoza pogody

Sprawcy rozboju zatrzymani i aresztowani

6 kwietnia 2023 15:31

W miniony weekend w jednym z pustostanów na terenie Zakopanego doszło do rozboju na 34-letnim mieszkańcu województwa pomorskiego. Dopiero we wtorek mężczyzna trafił do szpitala informując o zdarzeniu. Niespełna po godzinie tatrzańscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju odzyskali również telefon pokrzywdzonego. Dzisiaj sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące.

Sprawcy rozboju zatrzymani i aresztowani

W minioną niedzielę 34-latek z województwa pomorskiego został zaproszony przez swojego kolegę do jednego z opuszczonych domów w Zakopanem. Na miejscu kolegi nie było, ale zastał tam dwóch innych mężczyzn z którymi spożywał alkohol. Podczas libacji niepodziewanie mężczyzna został zaatakowany, pobity i obrabowany. Sprawcy zabrali mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony do szpitala zgłosił się dopiero we wtorek informując jednocześnie o tym co się stało. Niezwłocznie o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci realizujący zadania w tym rejonie. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia rozpoczęły się poszukiwania sprawców rozboju. Już po godzinie mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze udało się ustalić miejsce zdarzenia oraz zidentyfikować domniemanych sprawców. Podczas zatrzymania 25 i 27-latków bez stałego miejsca zamieszkania odzyskano skradziony pokrzywdzonemu telefon. Napastnicy zostali zatrzymani. Za to przestępstwo grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Dzisiaj zakopiański sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące.

R.W./zdj.#policjazakopane

os 06.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również