Kamery live
prognoza pogody

Sprawcy rozboju w Czarnej Górze – aresztowani

10 grudnia 2021 18:27
Dzięki skutecznym działaniom tatrzańskich policjantów sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze, udało się ustalić przebieg zdarzenia, zidentyfikować sprawców oraz odzyskać zrabowane rzeczy. Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące.
Sprawcy rozboju w Czarnej Górze - aresztowani
 
Do zdarzenia doszło późnym wieczorem, 29 listopada br. w miejscowości Czarna Góra.
 
-Do jednego z domów przyszedł pobity, zakrwawiony mężczyzna, który prosił domowników o pilną pomoc. Tłumaczył, że dwóch nieznanych mu napastników obezwładniło go zadając mu liczne ciosy po czym zrabowali mu pieniądze, dokumenty i telefon komórkowy. Straty miały przekroczyć 2 tys. złotych – relacjonuje rzecznik prasowy tatrzańskiej policji. 
 
Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej, którzy pierwsi przybyli na miejsce, po udzieleniu pierwszej pomocy pokrzywdzonemu i zebraniu od niego niezbędnych informacji rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. W tym czasie pokrzywdzony został już przewieziony do szpitala w Nowym Targu.
 
-Na miejsce skierowano dodatkowe patrole policyjne z Zakopanego w tym policjantów z Wydziału Kryminalnego. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, już po kilkudziesięciu minutach nastąpił przełom i ostatecznie udało się zidentyfikować i zatrzymać domniemanych sprawców. Policjanci odzyskali zrabowane w wyniku rozboju rzeczy, a mężczyźni zostali zatrzymani – informuje policja z Zakopanego.
 
W dniu 2 grudnia 2021 roku zakopiański sąd na wniosek śledczych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 45-latka bez stałego miejsca zamieszkania oraz 32-latka pochodzącego z gminy Bukowina Tatrzańska podejrzanych o dokonanie rozboju. Za to przestępstwo grozi im od 2 do 12 lat więzienia.
 
źródło: KPP Zakopane/R.W.
 
os 10.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również