Kamery live
prognoza pogody

Spotkanie z szybownikiem Adamem Czeladzkim

6 lipca 2016 20:04

Aeroklub Nowy Targ zaprasza na otwarte spotkanie z pil. instr. Adamem Czeladzkim, które odbędzie się w Domu Weselnym Ranczo Lot w sobotę 9-tego lipca o godzinie 19.00. 

Spotkanie z szybownikiem Adamem Czeladzkim

Adam Czeladzki jest osobą niezwykłą a jego historia ukazuje, że największe przeciwności losu nie muszą przekreślać naszych marzeń i pasji.  W 2009 roku podczas zawodów szybowcowych uległ ciężkiemu wypadkowi, rozbijając szybowiec podczas lądowania na skutek czego złamał kręgosłup. To dramatyczne wydarzenie powinno zakończyć jego karierę ale Adam nie poddał się i nie pozwolił na to aby jego pasja jaką jest latanie zostało przekreślone. Już rok później wrócił do czynnego uprawiania tego sportu wykorzystując specjalnie przystosowany szybowiec do potrzeb sterowania przez osobę niepełnosprawną. W 2011 roku wyjeżdża do RPA i tam wykonuje niesamowity przelot o długości 1068 km ! Cały czas bierze czynny udział w lataniu zawodniczym uczestnicząc w wielu międzynarodowych zawodach w tym mistrzostwach europy gdzie w roku 2015 zdobywa 2-gie miejsce. Oprócz doskonalenia swojej techniki pilotażu postanawia pomóc innym osobom sparaliżowanym organizując dla nich specjalne kursy szybowcowe na dwumiejscowym szybowcu Duo Discus, który został specjalnie przystosowany do takich potrzeb. Sam też postanawia uczyć i zostaje pierwszym, niepełnosprawnym instruktorem szybowcowym w Polsce. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego zobaczymy relację z zawodów i wyjazdów lotniczych oraz usłyszymy jak wygląda prawdziwa pasja latania, paska która przywróciła Adama do życia.

materiały prasowe

zdjęcia: Adam Czeladzki

/p

 

NT24TV 06.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również