PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Spotkanie z Krzysztofem Pławeckim – autorem książek dla dzieci

16 września 2020 13:24

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza na spotkania on-line w ramach programu „Kultura w Sieci”. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury. Gościem drugiego spotkania będzie pan Krzysztof Pławecki – autor książek dla dzieci w tym m.in. “Niekrólewskiej wyprawy” która stanowi podstawę wydarzenia. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zaznajomienia się z zawodem pisarza, procesem tworzenia i wydania książki.

Spotkanie z Krzysztofem Pławeckim - autorem książek dla dzieci

Następnie w oparciu o posiadane materiały (prezentacja, przebranie) i postaci z książki (król, handlarz, służący, zielarka) autor rozmawia z dziećmi na temat średniowiecza (przykładowa tematyka: zamki, insygnia władzy, leczenie naturalnymi sposobami, dawny handel). Głośne czytanie fragmentów książki oraz prezentowanie ilustracji pozwoli natomiast dzieciom poznać styl szesnastozgłoskowego wiersza oraz poszerzyć umiejętności językowe.

Na zakończenie spotkania będzie czas na wspólną zabawę.

Zapisy na spotkanie pod linkiem.

Film promujący spotkanie dostępny jest na Facebooku Biblioteki.

 

os 16.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również