nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Spotkanie z Klementyną Suchanow, autorką książki Gombrowicz. Ja, geniusz

Księgarnia  bookbook, Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu,  Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zapraszają na spotkanie z Klementyną Suchanow, autorką książki  Gombrowicz. Ja, geniusz.

Klementyna Suchanow – od lat zajmuje się badaniem życia i twórczości Witolda Gombrowicza oraz historii i literatury Ameryki Łacińskiej. Autorka Argentyńskich przygód Gombrowicza (2005) i Królowej Karaibów (2013). Redaktorka, tłumaczka, łączy pracę akademicką z dziennikarską

Gombrowicz. Ja, Geniusz – to pierwsza tak kompleksowa biografia pisarza. Autorka przez lata zbierała materiały, podróżowała śladami pisarza. Rezultatem jej poszukiwań jest dzieło monumentalne, niesamowita podróż przez życie Gombrowicza. Książka odkrywa zupełnie nową twarz pisarza, porządkuje informacje dostępne o nim do tej pory, wypełnia luki w jego życiorysie. Powstała opowieść niesamowita, nie tylko przedstawiająca wielkiego artystę, ale także dzieje jego rodziny, a wszystko to osadzone w kontekście wydarzeń historycznych Europy XX wieku. Udało się autorce pokazać Gombrowicza bez jego „masek” pod którym sam ukrywał się przez większość życia.

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia /wtorek/ o godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego  w Nowym Targu, Rynek 1 – Ratusz.
Po spotkaniu będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie z autografem Autorki.

1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna