PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Spotkanie z architektami Janem Karpielem i Marcinem Steindlem

27 października 2021 13:21

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Nowe Zakopane”. 4 listopada 2021 o godzinie 18.00, Willa Oksza (ul. Zamoyskiego 25, Zakopane) będzie gościć architektów Jana Karpiela i Marcina Steindela. Autorskie biuro architektoniczne tego duetu stawia na połącznie tradycyjnego stylu zakopiańskiego ze współczesną architekturą. Celem ich działalności jest nie tylko rozwój współczesnej architektury Zakopanego, ale i popularyzacja tradycji architektonicznych Podhala.

Spotkanie z architektami Janem Karpielem i Marcinem Steindlem

Uchodzą za następców Stanisława Witkiewicza i kontynuatorów stworzonego przez niego stylu zakopiańskiego. Na Podhalu zrealizowali swoje najgłośniejsze projekty m.in. „Dom w Tatrach”, za który w 2017 roku otrzymali prestiżową nagrodę European Property Award. Międzynarodowe jury doceniło również aparthotel Bachleda Resort Zakopane, przyznając architektom nagrodę w kategorii „architektura hotelowa” (European Property Award 2020 – 2021).

Spotkanie poprowadzi Piotr Mazik.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Gdzie – willa Oksza (ul. Zamoyskiego 25, Zakopane)

Kiedy – 4 listopada 2021 r. Godzinna – 18:00

Projekt „W stronę Nowego Zakopanego” jest dofinansowany ze środków budżetu państwa będących w dyspozycji Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017‑2022.

 

Redakcja 27.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również