Kamery live
prognoza pogody

Spotkanie Powiatowego Honorowego Komitetu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

17 kwietnia 2018 22:11

W Starostwie Powiatowym w Nowym Targu odbyło się wczoraj spotkanie Powiatowego Honorowego Komitetu obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości powołanego przez Starostę – Krzysztofa Fabera. W spotkaniu wzięło udział wielu 

Spotkanie Powiatowego Honorowego Komitetu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

W spotkaniu udział wzięli członkowie komitetu – Poseł Edward Siarka, Radny Wojewódzki Marek Wierzba, Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ks. dr hab. Stanisław Gulak prof. nadzw., Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój Ewa Przybyło, Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, Wójt Gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz, Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu Anna Trebunia- Wyrostek, Sekretarz Gminy Łapsze Niżne Joanna Słowik, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji z Gminy Nowy Targ Monika Lenart-Kuczyńska, Urzędujący Członek Zarządu Bogusław Waksmundzki i Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha.

Na spotkaniu omawiano kwestie utworzenia i realizacji wspólnego kalendarza imprez rocznicowych, który obejmie inicjatywy gminne i powiatowe. Kalendarz umieszczony zostanie na stronie internetowej starostwa i będzie przedmiotem wspólnych działań promocyjnych. Będzie tam można znaleźć informacje na temat wydarzeń odbywających się w gminach i miastach na terenie powiatu nowotarskiego. Starosta poinformował o projekcie realizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Wynikiem projektu będzie druk książki “Zapomniane Kresy” prof. Jerzego M. Roszkowskiego opisującej trudny proces kształtowania się południowej granicy Polski na Spiszu i Orawie po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. W ramach projektu, którego partnerem jest Fundacja PZU zorganizowany zostanie również  cykl spotkań promujących wydawnictwo wśród mieszkańców powiatu a w szczególności wśród młodzieży szkół średnich.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

/os

os 17.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również