Kamery live
prognoza pogody

„Sport Olimpijski” – startuje wystawa fotografii Adama Nurkiewicza w Zakopanem

13 stycznia 2022 16:41

Już w najbliższy weekend w Zakopanem odbędzie się Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Na 14 stycznia (piątek) zaplanowano kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, zaś w niedzielę, 16 stycznia – konkurs indywidualny. W czasie tej prestiżowej imprezy Fundacja UFF wraz z artystą – fotografem Adamem Nurkiewiczem zaplanowała wyjątkowe wydarzenie – wystawę zdjęć pt. „Sport Olimpijski”. Będzie ona dostępna od 14 stycznia do 28 lutego 2022r. przy ul Krupówki 40. Wstęp wolny.

„Sport Olimpijski” – startuje wystawa fotografii Adama Nurkiewicza w Zakopanem

Wystawa jest efektem pracy Adama Nurkiewicza. Osobiste zaangażowanie, indywidualne spojrzenie na sport i ogromna potrzeba zatrzymania w kadrze magicznej chwili to sposób na opowiedzenie historii o wyjątkowych ludziach. O ich pasji, walce i nadziei czyli o tym czego wszyscy potrzebujemy i z czym się mierzymy na co dzień. Fotografie pochodzą z Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, a także Igrzyskach Paraolimpijskich.

-Fotografia to moja pasja i to łączy mnie z Fundacją UFF, która jest organizatorem wystawy. Serdecznie zapraszam. Dokumentuję wyjątkowe chwile, warte uwagi. Jeśli te fotografie sprawią, ze na chwilę się zatrzymamy to znaczy, ze było warto! – zaprasza Adam Nurkiewicz, autor zdjęć.

Każdego dnia oglądamy wiele zdjęć, które budzą w nas emocje i kształtują nasze poczucie estetyki. Uczą nas. Fotografia to szansa na wyrażanie siebie, na zwracanie uwagi, na zatrzymanie tego co ulotne.

-Fundacja UFF zajmuje się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży oraz promocją fotografii. Na co dzień organizujemy warsztaty fotograficzne i filmowe. Naszą misją jest też promocja fotografii jako ważnej dziedziny sztuki współczesnej. Przykładem jest ta wystawa. Cieszymy się, że jej inauguracja przypadła w czasie największego i jednocześnie najbardziej prestiżowego zimowego wydarzenia sportowego. Liczymy, że wielu miłośników sportu będzie miało okazję ją obejrzeć – zwłaszcza, że ma formułę outdoorową i jest dostępna dla każdego – informuje Szymon Glonek, prezes Zarządu Fundacji UFF.

Wystawa zdjęć pt. „Sport Olimpijski” będzie dostępna od 14 stycznia do 28 lutego 2022r. przy ul Krupówki 40. Wstęp wolny.

Adam Nurkiewicz – lubi nieoczywiste punkty widzenia. Jest wolnym strzelcem, współpracującym z agencją Getty Images. Od lat fotografuje rywalizację sportowców z niepełnosprawnościami intelektualnymi podczas zawodów Olimpiad Specjalnych. Fotograf Artysta zrzeszony w ZPAF i Fotoklubie RP. Kolekcje jego fotografii znajdują się w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Paraolimpijskim oraz w wielu związkach sportowych. Należy do Stowarzyszenia Fotoreporterów, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych (AIPS), Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (FIJ) oraz Press Clubu. Wraz z gronem koleżanek i kolegów założył Klub Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty z fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików i Akademii Nikona. Rowerzysta, który uwielbia kaligrafować po arabsku.

Fundacja UFF – zajmuje się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży. Główne działania Fundacji to warsztaty fotograficzne i filmowe. Spotkania z twórcami, fotografami, operatorami, reżyserami. Główny program jaki obecnie prowadzi Fundacja to warsztaty: ‘Fotograficzna Podstawówka” w których wzięło już udział 1435 dzieci z warszawskich szkół podstawowych. W lipcu i sierpniu 2021 wraz z fotografem Adamem Nurkiewiczem przygotowała wystawę „Sport Olimpijski”, która była prezentowana na Placu Zamkowym w Warszawie. Kolejną wystawą zrealizowaną – w tej samej lokalizacji – w listopadzie 2021 były „Pielęgniarki na linii frontu” Andrzeja Trawińskiego, zaś w grudniu „Alegorie” Marka Czarneckiego.

mat. prasowy

Redakcja 13.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również