nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Specjalna policyjna grupa będzie ścigać piratów drogowych

„Speed” rozpoczyna działania na małopolskich drogach. Specjalna grupa policyjna będzie przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom kierowców i ścigać piratów drogowych. 

Funkcjonariusze z grupy SPEED będą kierowani na akcje w miejsca, gdzie organizowane są wyścigi uliczne i tam, gdzie najczęściej dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego („przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, niewłaściwe wyprzedzanie”). 

To jednak nie wszystko. Mundurowi SPEED będą także szukać pirackich wyczynów na filmach umieszczanych w Internecie. Do ich zadań należy również zbieranie informacji o nielegalnych wyścigach. 

Podczas działań drogowych zespół będzie wykorzystywać nie tylko dotychczasowy sprzęt „drogówki”, ale również najnowsze  radiowozy oznakowane BMW 320i xDrive i  nieoznakowane BMW 330i xDrive Gran Turismo (wyposażone w videorejestratory).


Decyzję o powołaniu  Wojewódzkiego Nieetatowego Zespołu  ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach pod nazwą „Speed” podjęto 12 lipca br., w KWP w Krakowie. Do zespołu oddelegowano 50 funkcjonariuszy. Grupa ma działać na terenie całego województwa. 

źródło: KPP Nowy Targ 
/ak
http://nowy-targ.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policyjna-grupa-speed-dzis-rozpoczyna-dzialania-na-malopolskich-drogach-4

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna