PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Sowy w Mieście (zdjęcia)

11 maja 2019 23:39
Wyciszenie Włącz dźwięk

Sezon lęgowy w pełni. Wśród wielu piskląt, w Nowym Targu można o tej porze roku spotkać również sowie maluchy. Choć pisklęta w większości wypadków nie wymagają interwencji człowieka, czasem zdarza się, że ta pomoc może im być potrzebna. 

-Dziennie odbieram od kilku do kilkunastu telefonów z pytaniem “co zrobić bo znalazłem pisklę, które potrzebuje pomocy” – mówi Daniel Urbaniak, przyrodnik, miłośnik sów – Ogromna większość spraw nie wymaga interwencji, ale każde zgłoszenie ogromnie cieszy, że tak wspaniale reagujecie kiedy widzicie ptaka w potrzebie.

Dla przykładu, ciekawe świata, czterotygodniowe, jeszcze nie umiejące latać uszatki potrafią oddalić się od rodziców i rodzeństwa tak daleko, że może zdarzyć się, że znajdą się w opałach – np. jeśli podejdą zbyt blisko drogi. Taki przypadek miał miejsce ostatnio w centrum Nowego Targu.

                     fot. Daniel Urbaniak/Facebook

fot. Daniel Urbaniak/Facebook

-Na szczęście szybko udało się zlokalizować rodziców i rodzeństwo jakieś 200 metrów od niej, reszta grzecznie spała koło rodziców a ta wybrała się na wycieczkę. Udało się podrzucić ją pod drzewo rodzinne i wszystko wróciło do normy. 

Co zrobić kiedy znajdziemy pisklę? – przydatny instruktaż Daniela Urbaniaka

Daniel Urbaniak, wspólnie z podhalańskimi mediami planuje zorganizowanie akcji “Co zrobić, gdy znajdziemy pisklę?” Akcja ma na celu przybliżenie Wam tematu pomocy pisklakom: kiedy należy udzielić pomocy, a kiedy po prostu zostawić malucha w spokoju oraz jak zaopiekować się maluchem do momentu przekazania go w dobre ręce.

Gdybyście zauważyli, że małe sowy, tudzież inne pisklaki są w sytuacji zagrożenia – interweniujcie, pisząc na adres redakcji lub kontaktując się bezpośrednio z —->  Danielem Urbaniakiem. 

/os

Pomóc Naturze 2018: Sowy – coraz bardziej miejskie

os 11.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również