Kamery live
prognoza pogody

Sorry Boys i Fisz Emade Tworzywo zagrają na OCHO!FESTWAL w Ochotnicy

10 czerwca 2022 23:13

Macie już plan na początek wakacji? Jeśli nie, zarezerwujcie sobie 9 lipca na wyjątkową muzyczną ucztę w Ochotnicy! W najpiękniejszym zakątku Gorców w ramach OCHO!FESTIWAL zabrzmią zespoły SORRY BOYS oraz FISZ EMADE TWORZYWO. Wstęp wolny. 

Sorry Boys i Fisz Emade Tworzywo zagrają na OCHO!FESTWAL w Ochotnicy

Gwiazdą OCHO!FESTIWALU Będzie wyjątkowy, energetyczny i bezkonkurencyjny zespół FISZ EMADE TWORZYO  – zdobywca tegorocznych Fryderyków – najważniejszej nagrody polskiej sceny muzycznej! Nie jednej, nie dwóch, ale aż trzech statuetek! Z kolei SORRY BOYS to jeden z najciekawszych zespołów alternatywno-popowych z charyzmatyczną wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów – Belą Komoszyńską oraz Tomaszem Dąbrowskim i Piotrem Blakiem. Takiego koncertu jeszcze nie było!

WSTĘP WOLNY!

OCHO!FESTIWAL

Data: 09.07.2022 

Godzina: 18:00

Miejsce: scena obok Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej (osiedle Dłubacze 173B)

Organizatorzy: Gmina Ochotnica Dolna, Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej, Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej, Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej.

***

FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Na płycie uznanej przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021, znajdziemy 18 utworów, w których nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), wokalistka zespołu Shyness! Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

****

SORRY BOYS z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe i uczestnicząc w najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grali m.in. na głównej scenie Open’era, dwukrotnie pojawili się na Orange Warsaw Festiwal, brali udział w koncertach Męskiego Grania, a także w festiwalach Spring Break, Green, Jarocin, Edison czy Naturalnie Mazury.

Ich ostatni album pt: „Miłość”, ukazał się 10 maja 2019 roku. Drugi albumowy singiel, „Absolutnie, absolutnie”, stał się absolutnym hitem – ponad 7 mln odsłon na Youtube, ponad 6 mln odsłuchań w serwisie Spotify, co spowodowało, że utwór zyskał miano „złotego singla”. Inne piosenki promujące „Miłość” to „Warszawa Czeka”, „Niedziela” oraz utwór tytułowy.

1 grudnia 2021r. ukazał się zupełnie nowy utwór i wyjątkowa niespodzianka muzyczna „Jadę Do Domu”.

os 10.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również