Kamery live
prognoza pogody

Śmigłowiec PZL W-3 Sokół prowadzi rekonesans przed planowanymi ćwiczeniami

16 marca 2017 13:57

W dniu dzisiejszym piloci z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej odwiedzili nowotarskie lotnisko w celu przeprowadzenia rekonesansu przed planowanymi ćwiczeniami, które odbędą się już w maju tego roku. Jest to efekt współpracy Aeroklubu Nowy Targ z Siłami Zbrojnymi RP, w ramach której nowotarskie lotnisko jest udostępniane dla wojska w celach szkoleniowych. 

Śmigłowiec PZL W-3 Sokół prowadzi rekonesans przed planowanymi ćwiczeniami

Loty będą wykonywane zarówno w dzień jak i w nocy. Dowództwo Brygady zapewnia, że dochowa wszelkich starań, aby loty były jak najmniej uciążliwe dla społeczności lokalnej. 

Z naszych informacji wynika, że to nie jedyne ćwiczenia wojskowe planowane na ten rok. Nowy Targ jako bazę szkoleniową mają wykorzystywać także Jednostka Wojskowa z Łęczycy ze śmigłowcami MI-8 oraz piloci 56. Bazy Lotniczej z Inowrocławia, której naczelną flotę stanowią „latające czołgi” czyli śmigłowce MI-24. Te ostatnie zwyczajowo możemy podziwiać w trakcie corocznego Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

/pk

 

NT24TV 16.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również