Kamery live
prognoza pogody

Śmiertelny wypadek w Suchem – policja podaje szczegóły

12 maja 2022 15:43

We wtorek 10 maja br. około godziny 20 w miejscowości Suche doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 33-letni mieszkaniec gminy Poronin. Mężczyzna zjechał nagle motocyklem na pobocze uderzając w przydrożny słup. Pomimo długotrwałej reanimacji nie udało się uratować życia młodego mężczyzny. Podejmowane przez policjantów czynności nadzorowane były przez prokuratora rejonowego w Zakopanem, uczestniczył w nich również technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych. Czynności śledczych na miejscu wypadku trwały kilka godzin.

 
Śmiertelny wypadek w Suchem - policja podaje szczegóły

We wtorek wieczorem tuż po godzinie 20 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Suche w gminie Poronin. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący motocyklem, wymijając kolumnę pojazdów nagle zjechał na pobocze uderzając w przydrożny słup. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które przystąpiły do udzielania pomocy poszkodowanemu. Poważnie ranny 33-letni mężczyzna był reanimowany przez ratowników blisko godzinę, po czym został przewieziony do zakopiańskiego szpitala. Niestety po pewnym czasie dotarła smutna informacja, że mężczyzna zmarł.

Zawiadomiony został prokurator rejonowy w Zakopanem, który nadzorował podejmowane przez policjantów czynności. Uczestniczył w nich również technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych. Czynności śledczych na miejscu wypadku trwały kilka godzin. Zebrany materiał dowodowy pozwoli biegłemu, policjantom oraz prokuratorowi ustalić właściwy przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

Sezon motocyklowy jeszcze na dobre się nie zaczął, a już odnotowaliśmy tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty. Apelujemy o rozsądek, stosowanie zasady ograniczonego zaufania i ograniczenie prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych! – apeluje tatrzańska policja. 

R.W. fot. Policja Zakopane/Facebook

os 12.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również