PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Śmiertelne potrącenie pieszego w Kluszkowcach

12 października 2020 15:36

Kierujący mercedesem potrącił 47-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Pieszy pomimo udzielanej pomocy i reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Do potrącenia doszło poza obszarem zabudowanym na nieoświetlonym odcinku drogi.  Kierujący mercedesem w ostatniej chwili zauważył idącego drogą mężczyznę, który ubrany był w ciemne ubranie, nie miał również żadnych elementów odblaskowych. 

Śmiertelne potrącenie pieszego w Kluszkowcach

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Kluszkowce. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, ze kierujący mercedesem, 28-latek potrącił idącego prawym pasem jezdni mężczyznę. Pieszy pomimo udzielanej pomocy i reanimacji  zmarł. Na miejscu wypadku wykonano czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Podczas oględzin miejsca zdarzenia obecny był również biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych.

Do potrącenia doszło poza obszarem zabudowanym na nieoświetlonym odcinku drogi.  Kierujący mercedesem w ostatniej chwili zauważył idącego drogą 47-latka. Pieszy ubrany był ciemne ubranie, nie miał również żadnych elementów odblaskowych. Dokładne przyczyny, okoliczności i przebieg tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Apelujemy o używanie elementów odblaskowych w szczególności po zmierzchu i nie tylko poza obszarem zabudowanym, gdzie jest to obowiązkowe,  ale również na terenie obszaru zabudowanego. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i nosić elementy odblaskowe, które kilkukrotnie zwiększają widoczność i niejednokrotnie ratują życie.

os 12.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również