Kamery live
prognoza pogody

Śmierć kolejnych sześciu osób w Małopolsce z powodu COVID-19

2 sierpnia 2020 11:13

Sześć osób w wieku od 76 do 96 lat z powiatu bocheńskiego oraz oświęcimskiego zmarło w wyniku koronawirusa. Zmarli mieli choroby współistniejące. Jednocześnie u dziesięciu kolejnych osób z powiatu nowotarskiego potwierdzono wirusa SARS-CoV-2.

Śmierć kolejnych sześciu osób w Małopolsce z powodu COVID-19

Fot. Nowytarg24.tv

W komunikacie Urzędu Wojewódzkiego czytamy:

 

“(…) przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 5 kobiet i 14 mężczyzn, w wieku od 3 do 66 lat, z powiatu nowosądeckiego (11 osób), limanowskiego (3 osoby), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego (po 2 osoby) oraz suskiego (1 osoba), którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1719 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 76 osób. To 35 kobiet i 41 mężczyzn, w wieku od 2 do 89 lat, z Krakowa (27 osób), powiatów: nowotarskiego i nowosądeckiego (po 10 osób), krakowskiego (5 osób), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego i wielickiego (po 4 osoby), tarnowskiego, myślenickiego, limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: olkuskiego, gorlickiego, chrzanowskiego, brzeskiego, bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3768 osób.

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 6 osób. To 4 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 76 do 95 lat z powiatu bocheńskiego (5 osób) i oświęcimskiego (1 osoba). Cztery osoby przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dwie w Domu Pomocy „JESTEM” w Grobli. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 70″.

 

/źródło: Biuro Prasowe UW w Krakowie/

 

 

Piotr Starmach 02.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również