PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Służby wojewody gotowe do przeprowadzenia badań przesiewowych nauczycieli

8 stycznia 2021 00:55

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przeprowadził w czwartek wideokonferencję z powiatowymi inspektorami sanitarnymi w sprawie przygotowań do przeprowadzenia badań przesiewowych nauczycieli na obecność koronawirusa. Badania przesiewowe na obecność koronawirusa mają w Małopolsce objąć kilkanaście tysięcy nauczycieli klas I-III oraz pracowników niepedagogicznych. Ruszą one na początku przyszłego tygodnia. W spotkaniu uczestniczyli również małopolska kurator oświaty Barbara Nowak oraz dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie i małopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny.

Służby wojewody gotowe do przeprowadzenia badań przesiewowych nauczycieli

W każdym powiecie akcja przygotowywana jest przez powiatowych inspektorów sanitarnych, a całość przedsięwzięcia koordynuje WSSE w Krakowie. Do jej przeprowadzenia wykorzystywane będą punkty drive-thru w szpitalach lub karetki wymazowe.

Jak wynika z raportów przedstawionych przez państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych, przygotowania do przeprowadzenia akcji już zostały zakończone. Aktualnie tworzone są harmonogramy pobierania wymazów. Służby sanitarne są w stałym kontakcie z dyrektorami szkół, przekazując na bieżąco informacje. Inspektorzy współpracują także z przedstawicielami samorządów, jak również z Państwową Strażą Pożarną oraz Policją.

– Zależy mi na tym, aby badania przebiegły sprawnie. Dziękuję za zaangażowanie, a także za wymianę informacji. Przedsięwzięcie ma charakter nie tylko merytoryczny, ale także organizacyjny. Dziękuję zarówno Inspekcji Sanitarnej, jak i Małopolskiemu Kuratorium Oświaty: wszystkim, którzy dbają o spójność tych działań i koordynują przygotowania – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita – Za nami wymagający rok, na który składały się niezliczone godziny walki z koronawirusem. Inspekcja Sanitarna nieustająco jest w tej walce na pierwszej linii frontu. Mimo trudności, z którymi musieliśmy się mierzyć, Małopolska cały czas była wysoko oceniana. Jeszcze raz bardzo dziękuję pracownikom Inspekcji, jak i laboratoriów za codzienne wytrwałe i rzetelne wykonywanie obowiązków – dodał wojewoda.

źródło: MUW w Krakowie

os 08.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również