Kamery live
prognoza pogody

Slajdowisko „Nihon juudan, czyli pieszy trawers Japonii” w MCK Nowy Targ

9 lutego 2024 16:02

15 lutego (czwartek) o godz.18.00 MCK Nowy Targ zaprasza na kolejne slajdowisko w ramach cyklu „MCK na walizkach”. Tym razem Agnieszka „Zebra” Dziadek przedstawi temat „Nihon juudan, czyli pieszy trawers Japonii”. Wstęp wolny.

Slajdowisko „Nihon juudan, czyli pieszy trawers Japonii

Najprawdopodobniej jako pierwsza na świecie kobieta i pierwsza osoba, która nie szła tylko drogami, ale jak najwięcej górami, Agnieszka Dziadek w 2023 przeszła pieszo Japonię z wysuniętego najdalej na południu punktu Kiusiu: Sata Misaki na najdalej na północ wysunięty punkt Hokkaido: Sōya Misaki. Licząca 4010 km trasa została przez Agnieszkę samodzielnie zaplanowana. Prowadziła z dala od wielkich miast (wyjątek robiąc dla Kioto), przez zarośnięte trawą bambusową góry, skaliste wybrzeża i wśród dymiących siarką wulkanów. Nie znając miejscowego języka ani pisma podróżniczka lądowała w gęstych zaroślach, ostojach pijawek drzewnych czy w środku osuwisk, ale niezwykle życzliwi mieszkańcy kraju wschodzącego słońca zawsze przychodzili jej z pomocą, dzieląc się zieloną herbatą i dobrym słowem, a nawet udzielając wschodnich błogosławieństw. Wyprawa trwała 137 dni i zawierała też przerywnik w postaci podróży dookoła Tajwanu wymuszonej przez już nie tak życzliwy urząd imigracyjny.

Aktualne bio: Agnieszka “Zebra” Dziadek, wykształcenia geograf, z zamiłowania podróżniczka i specjalistka od sprzętu ultralight. Od 10 lat wędruje samotnie na długich dystansach. W 2023 jako druga Europejka pokonała pieszo z plecakiem dystans równy obwodowi Ziemi. Aktualnie ma w nogach 41 500 km. Pokonała trzy szlaki amerykańskiej Triple Crown of Hiking, przeszła wzdłuż Nową Zelandię, Szwecję, Chorwację, Norwegię i Japonię. Swoje doświadczenia opisuje w artykułach publikowanych w czasopismach podróżniczych oraz wygłaszając prelekcje w instytucjach kultury. Realizuje projekt przejścia wszystkich polskich szlaków pieszych PTTK o długości powyżej 100 km. Prowadzi bloga http://acrossthewilderness.blogspot.com  i kanał na YouTube.

MCK Nowy Targ

ag 09.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również