Kamery live
prognoza pogody

Skradzione tablice rejestracyjne odnalezione w Chyżnem po 16 latach

27 sierpnia 2022 10:00

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Chyżnem. Funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy z naczepą. Po wprowadzeniu danych naczepy do systemu, okazało się, że włoska tablica rejestracyjna znajduje się w jednej z baz danych, jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Przedmiot został utracony przez właściciela ponad 16 lat temu, a w systemie widniał od 2014 roku.

Skradzione tablice rejestracyjne odnalezione w Chyżnem po 16 latach

Kierowca ciężarówki, 29-letni obywatel Rumunii został przesłuchany w charakterze świadka. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją, nie posiadał wiedzy na temat zgłaszania zaginięcia lub utracenia tablic rejestracyjnych, jak i o wyrabianiu ich duplikatu. Cudzoziemiec zeznał, że w firmie transportowej jeździ od około 5 lat, a obecną naczepę, należącą do włoskiego przedstawiciela firmy użytkuje od 6 tygodni. Kilka dni temu zestawem pojazdów załadował się we Włoszech i wyjechał w trasę przez Węgry do Rumunii, a następnie przez Węgry i Słowację do Polski. Jego celem była Norwegia, gdzie miał zawieźć części do maszyn, załadowane w RP.

W związku z powyższym, dowód rejestracyjny oraz tablica rejestracyjna naczepy zostały zatrzymane i zabezpieczone w Placówce SG w Zakopanem, celem podjęcia dalszych procedur. Kierowcy umożliwiono dalszą podróż.

źródło: KOSG w Zakopanem

os 27.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również