Siódme złoto Górali!

Unihokeiści Górali Nowy Targ w rozegranym w Zielonce Super Finale Mistrzostw Polski w derbowym starciu pokonali 6:3 Szarotkę i tym samym obronili tytuł, sięgając po niego 7 raz w historii.

Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Górali 1:0 Było ono zasłużone, bo szczególnie w pierwszych minutach to ten zespół przeważał i stwarzał sobie kolejne bramkowe okazje. I jedną z nich – w 11 min – wykorzystał, choć akurat w tej sytuacji Góralom – grającym w liczebnej przewadze – dopisało szczęście. Na bramkę Szarotki uderzał Bartosz Gotkiewicz, piłeczka rykoszetem odbiła się od jednego z rywali i wpadła za plecy Macieja Jastrzębskiego.

Druga tercja już wyrówna, co znalazło też przełożenie na wynik. Ta część spotkania zakończyła się bowiem remisem 2:2. Pierwsi w tej odsłonie – ponownie grając pięciu na czterech – trafili Górale, konkretnie Mateusz Turwoń. Po niespełna dwóch minutach takich samych okolicznościach gola kontaktowego dla Szarotki zdobył Rafał Zacher. Minęły kolejne trzy minuty i Górale odzyskali dwubramkową zaliczkę, po efektownym trafieniu Jakuba Korczaka. Ostatnie słowo w tej tercji należało do Szarotki, która – za sprawą Michała Dziurdzika – wykorzystała swoją drugą w meczu liczebną przewagę.

Początek trzeciej tercji dla Szarotki i w 43 min do stanu 3:3 doprowadził Piotr Ligas. Kolejne minuty wyrównane. Obie drużyny wyczekiwał swoich szans i w 56 min jedną z nich wykorzystali Górale. Koronkową – zdecydowanie najpiękniejszą akcję tego finału – rozpoczętą wymianą podań na pełnej szybkości między Piotrem Kostelą, a Bartoszem Gotkiewiczem, sfinalizował Turwoń. Minutę i 20 sekund przed końcem Szarotka postawiła wszystko na jedną kartkę, wycofała bramkarza i … straciła koleje dwa gole. Stempel na mistrzostwie Górali postawili Jakub Korczak i Michał Leja.

Przede wszystkim zagraliśmy bardzo dojrzale. Potrafiliśmy wyciągnąć wnioski z tych ostatnich dwóch meczów z Szarotką w sezonie zasadniczym, które nie były dobre w naszym wykonaniu. Wtedy zaczynaliśmy od straty bramki i musieliśmy gonić. Teraz to my pierwsi zdobyliśmy gola, który wzmocnił nas psychicznie, a bramka na 2:0 jeszcze dodała nam wiary w siebie. Przy 3:3 zrobiło się trochę nerwowo, ale utrzymaliśmy nerwy na wodzy i potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa – podkreślił grający kaptan Górali, Bartosz Gotkiewicz.

Na pewno stać nas na lepszą grę niż taką którą dzisiaj zaprezentowaliśmy. Nie wiem tak na gorąco czym to wytłumaczyć. Może za bardzo chcieliśmy. Przede wszystkim graliśmy za wolno w ataku pozycyjnym, dając możliwość wyprowadzania Góralom kontr co było „wodą na ich młyn” – przyznał po meczu kapitan Szarotki, Lesław Ossowski.

Górale Nowy Targ – Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Bramki: 1:0 Gotkiewicz (Karol Pelczarski) 11, 2:0 Turwoń 26, 2:1 Zacher (Chlebda) 28, 3:1 Korczak 31 3:2 Dziurdzik (Ligas) 36, 3:3 Ligas (Zacher) 43, 4:3 Turwoń (Gotkiewicz) 56, 5:3 Korczak (Jan Jaskierski) 60, 6:3 Korczak (Vogel) 60.
Górale: Pawlik – Gotkiewicz, Kostela, Barszczewski, Vogel, Tomalak, Pazdro, Ciapała, Leja, Turwoń, Szal, Karol Pelczarski, A. Tylka, Korczak, Korczak, Konrad Pelczarski, M. Tylka, Smarduch, Jaskierski.
Szarotka: Jastrzębski – Dziurdzik, Ossowski, Augustyn, Lech, Ligas, Chlebda, Sikora, Ryś, Spyra, Ł. Widurski, Ślusarek, Kozubal, Hamrol, Słowakiewicz, Zacher, Jachymiak, Niziołek, D. Widurski.