Kamery live
prognoza pogody

Siedem osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Małopolsce

Znów rośnie liczba zakażonych. W Małopolsce tylko w ciągu ostatnich 24 godzin przybyło 133 chorych na COVID-19. W powiecie nowotarskim koronawirusem zakaziło się pięciu mieszkańców.

Siedem osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Małopolsce

W komunikacie Urzędu Wojewódzkiego czytamy:

 

“(…) Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 5 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 22 lat do 74 lat, z powiatu nowosądeckiego (3 osoby), z powiatu krakowskiego (2 osoby), miasta Krakowa (2 osoby), z powiatu suskiego (1 osoba) oraz z miasta Tarnowa (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1668 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 133 osób. To 56 kobiet i 77 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat, powiatu nowosądeckiego (49 osób), miasta Nowy Sącz (18 osób), powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i miasta Kraków (po 9 osób), powiatu tatrzańskiego (7 osób), powiatu tarnowskiego (6 osób), powiatu nowotarskiego (5 osób), gorlickiego, myślenickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego, krakowskiego, suskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i miasta Tarnów (po 1 osobie).

 

Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3458 osób.

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 7 osób. To 2 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 59 do 91 lat z powiatów: limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz (po 1 osobie), powiatu bocheńskiego (3 osoby). Jedna osoba przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, pozostałe 6 osób przebywało w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

 

Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 61″.

 

/źródło: Biuro Prasowe UW w Krakowie/

Piotr Starmach 30.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Jbc 19:15 30.07.2020

Dlaczego noe jest podawana lokalizacja gmin gdzie wystepuja zarazeni zeby omijac takie miejsca inne sanepidy podaja i jest ok a nowotarski i tatrzanski robi z tego tajemnice

Zobacz również