nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Seria „Szarotek” trwa. Derby jak za dawnych lat!

To były świetne, emocjonujące derby Małopolski, przypominające mecze, które oba te zespoły toczyły w latach swojej świetności. 7 goli, kilkukrotnie zmieniający się prowadzący i aż 97 minut kar.

Pierwsza tercja remisowa, choć przewaga należała w tej odsłonie do gospodarzy, którzy od początku „rzucili się do gardeł” nowotarżan. Efektem naporu unitów było gol z 13 min Aleksieja Trandina, który w momencie liczebnej przewagi swojego zespołu dobił strzał Miroslava Jachyma. „Szarotki” 29 sekund przed syreną kończącą tę cześć spotkania zdołały jednak wyrównać, po kontrataku sfinalizowanym przez Patryka Wsóła.

W drugiej tercji to Podhale pierwsze cieszyło się z gola. W 26 min kolejny zabójczy kontratak „Szarotek” tym razem skutecznym strzałem zakończył Bartłomiej Neupauer. Unia odpowiedział jednak po równo dwóch minutach. Kiedy na ławce kar odpoczywał Krzysztof Zapała, Przemysława Odrobnego z najbliższej odległości pokonał Dawid Maciejewski.

Z minuty na minutę mecz się zaostrzał. W 31 min starli się ze sobą Robert Mrugała z Adamem Jezekiem. Prowodyrem zajścia był nowotarżanin, za co ukarany on został karą 5 minut + karą meczu. Na oświęcimianina arbiter nałożył karę 2 minut i 10 minut za niesportowe zachowanie. „Szarotkom” znów więc przyszło przez 3 minuty bronić się w liczebnym osłabieniu, ale tym razem obeszło się bez konsekwencji. Wyniki 2:2 utrzymał się już do końca drugiej tercji.

Już w 2 minucie trzeciej odsłony prowadzenie gospodarzom przywrócił wychowanek Podhala, Dariusz Gruszka, który skorzystał z biernej postawy nowotarskiej defensywy i z bliska, pod parkanem Odrobnego wepchnął krążek za jego plecy. W 46 min było już jednak 3:3. Tym razem to nowotarżanie skorzystali z gry w liczebnej przewadze i po świetnym zagraniu Jakuba Worwy, tuż pod poprzeczkę bramki Unii, trafił Eetu Koski. Akcja która rozstrzygnęła losy spotkania miała miejsce w 55 minucie. Znów z dobrej strony pokazał się młody Worwa, który za bramką Unii odebrał krążek jednemu z rywali, wyłożył krążek do Jarosława Różańskiego, a ten takich sytuacji zwykł nie marnować.

Bardzo ważne zwycięstwo. Tu już „śmierdziało” play-off. Dużo walki i emocji. Wiedzieliśmy że Unia rzuci się na nas. Ważne było żeby przeczekać ten moment. Nie do końca się nam to udało. Straciliśmy gola, ale ważne było że jeszcze w pierwszej tercji udało się wyrównać. A potem spokojnie czekaliśmy na swoje szanse i część z nich wykorzystaliśmy – ocenił zdobywca zwycięskiej bramki dla Podhala.

Unia Oświęcim – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Bramki: 1:0 Trandin (Jachym) 13, 1:1 Wsół (Wielkiewicz) 20, 1:2 Neupauer (Dutka) 26, 2:2 Maciejewski (Danecek, S. Kowalówka) 28, 3:2 Gruszka (Kiiholma, Themar), 3:3 Koski (Worwa) 46, 3:4 Różański (Worwa_ 55.

Sędziował Maciej Pachucki z Gdańska.

Kary: 46 min – 51 min

Unia: Fikrt – Saur, Vehmanen, Themar, Tabacek, Kiilholma – Jezek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka – Jachym, Maciejewski, Adamus, Piotrowicz, Wanat – A. Kowalówka, Paszek, Malicki, Trandin, Przygodzki.

Podhale: Odrobny – Wajda, Tolvanen, Koski, Różański, Worwa – Kolusz, Jaśkiewicz, Guzik, Neupauer, Wielkiewicz – Hovinen, Moksunen, Siuty, Zapała, Michalski – Dutka, Mrugała, Wsół, D. Kapica, Słowakiewicz.

0 1

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

Lokalna szarotka.

Styczeń 12, 2019, o 11:30:09

Liczę na to ze szarotki nie wejdą do play off i rozpadnie się to naciągane dziadostwo i postawimy na szkolenie młodzieży.

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna