PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Seria drogowych kolizji. Winowajcą gęsta mgła i śliska nawierzchnia?

20 listopada 2020 12:43

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, gęsta mgła, mokra i śliska nawierzchnia, powodują dodatkowe utrudniania dla kierujących.

Seria drogowych kolizji. Winowajcą gęsta mgła i śliska nawierzchnia?

W ostatnich dniach, w godzinach porannych poruszanie się po drogach utrudniała gęsta mgła. W czwartkowy poranek w Nowym Targu na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną przy ulicy Waksmundzkiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z suzuki. W południe w Spytkowicach doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierująca fiatem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w jadącego przed nią iveco, a iveco w mercedesa. Minionej nocy w Trybszu kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Apelujemy o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień powodują dodatkowe utrudniania dla kierujących i sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni. Apelujemy, aby zadbać o swoją widoczność i nosić odblaski, aby nie  stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 20.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również