Kamery live
prognoza pogody

Serek zakopiański z bakterią

11 czerwca 2020 01:26

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące serka zakopiańskiego Światowid z gór, w którym wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes. Cała partia produktu została wycofana ze sprzedaży. Serek produkowany był dla Jeronimo Martins przez Podhalański Zakład Produkcyjny Mlekovity w Zakopanem. Przeprowadzone przez nich wcześniej badania nie wykryły obecności bakterii. 

Serek zakopiański z bakterią

W jednej z pięciu prób partii Serka zakopiańskiego poddanej urzędowej kontroli żywności wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Chodzi tu konkretnie o serek zakopiański Światowid z gór 200g, wyprodukowany dla Biedronki. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

SM Mlekovita oraz Jeronimo Martins Polska, na zlecenie którego produkowane były serki, rozpoczęły procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii sera. Proces ten nadzorują organy Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

Wyniki badań przeprowadzonych w 2020 r przez SM Mlekovita oraz zleconych do zewnętrznego niezależnego laboratorium przez Jeronimo Martins Polska nie wykazały obecności Listeria monocytogenes w żadnej z kontrolowanych partii Serka zakopiańskiego Światowid z gór.

Zalecenia dla konsumentów:
Konsumenci powinni sprawdzić czy posiadają partię produktu objętego komunikatem. Produktu z tej partii nie należy spożywać.

Więcej informacji na temat objawów:
https://gis.gov.pl/zdrowie/choroby-zakazne/ pod hasłem „LISTERIOZA”

Szczegóły dotyczące produktów:

Produkt – Serek zakopiański Światowid z gór 200g

Numer partii / Data minimalnej trwałości: 14.07.2020

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-410 Kostrzyn

Wyprodukowano przez: SM MLEKOVITA, ul. Ludowa 122, 18-200 Wysokie Mazowieckie, Podhalański Zakład Produkcyjny w Zakopanem.

źródło: gis.gov.pl/

os 11.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również