Kamery live
prognoza pogody

Serce od Hospicjum – po raz piąty

14 lutego 2019 23:59
Wyciszenie Włącz dźwięk

Już po raz piąty na ulicach Nowego Targu odbyła się akcja Serce od Hospicjum. Ponad 3 tysiące wykonanych metodą origami, papierowych serduszek oraz 180 czerwonych baloników w kształcie serca nieprzypadkowo właśnie w dniu św. Walentego trafiło do nowotarżan z pilnym przesłaniem wsparcia 1% podatku Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorem akcji, w której wzięło udział ok. 80 uczniów z pięciu placówek, był Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy I LO w Nowym Targu.

Serce od hospicjum to ogólnopolska akcja charytatywna, wspierająca Małopolskie Hospicjum dla dzieci w Krakowie,  jedyny ośrodek dla dzieci nieuleczalnie chorych w Polsce. Nowy Targ po raz piąty aktywnie włączył się w serduszkową akcję, dzięki zaangażowaniu Szkolnego Wolontariatu Młodzieżowego działającego przy I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Głównym koordynatorem akcji jest Wojciech Grzybek.

-Mam nadzieję, że uda nam się dzisiaj oddać  wszystkie serducha i że każdy będzie zadowolony, że w dniu św. Walentego dostał serduszko – mówili organizatorzy. 

W akcję włączyło się w tym roku pięć szkół. Poza “Goszczem”, były to miejskie szkoły podstawowe nr 2 i nr 11, ZSTiP oraz szkoła podstawowa w Maruszynie Górnej. Dziś o 14:00 kilkadziesiąt uczniów spotkało się w centrum miasta, by po wspólnym zdjęciu pod nowotarskimi barankami i szybkich ustaleniach, ruszyć “na miasto” z czerwonymi balonikami i wcześniej wykonanymi przez siebie ręcznie serduszkami. Reakcje obdarowywanych przechodniów były bardzo pozytywne. Jest nadzieja, że przynajmniej część z nich odda kawałek serca i przekaże 1% podatku dla małopolskiego hospicjum. 

/os

os 14.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również