Kamery live
prognoza pogody

Segregacja w budynkach wielolokalowych? “Wystarczy, że kilka osób nie segreguje i odpady są traktowane jako zmieszane”

Podczas Sesji Rady Miasta poruszono temat segregacji odpadów. “Bardzo dużo mieszkańców, zwłaszcza osiedli blokowych zadaje pytanie dlaczego śmieci, które są segregowane, wrzucane są do jednej śmieciarki?” – zapytała radna Katarzyna Wójcik. “Wystarczy, że jedna osoba nie segreguje i odpady są traktowane jako zmieszane” – wyjaśniła kierowniczka Referatu ds. Gospodarki Odpadami, Elwira Nowobilska-Majewska.

Segregacja w budynkach wielolokalowych?

-Niestety zrobiliśmy takie rozpoznanie przez 2 tygodnie, jak wygląda segregacja w budynkach wielolokalowych, mamy na to dowody w postaci zdjęć i niestety, wystarczy, że kilka osób nie segreguje i odpady są traktowane jako „zmieszane”. Z racji tego, że my nie możemy nie odebrać od Państwa odpadów, musimy je odebrać jako zmieszane, wszcząć postępowanie i naliczyć opłatę podwyższoną. Z uwagi na fakt, że segregacja obowiązuje na terenie miasta dopiero od 1 lutego, daliśmy mieszkańcom czas na przyswojenie i zapoznanie się z zasadami  prawidłowej segregacji. W ostatnim tygodniu do rąk każdego mieszkańca trafiła ulotka informująca o zasadach prawidłowej segregacji. Na razie upominamy i pouczamy mieszkańców jak należy segregować i sprawdzamy jak ta segregacja wygląda.  Na dzień dzisiejszy  dysponujemy zdjęciami, jak ta segregacja tzn. brak w ogóle segregacji w budynkach wielolokalowych w tym momencie jest na terenie miasta Nowy Targ – tłumaczy kierownik Elwira Nowobilska-Majewska. 

Segregacja odpadów była także przedmiotem interpelacji radnego Pawła Liszki, który zaapelował o częstsze wywożenie plastikowych śmieci z punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych umieszczonych na osiedlach blokowych. 

-Obecnie mieszkańcy sygnalizują nam, że punkty do zbiórki butelek plastikowych są notorycznie przepełnione, śmieci porozrzucane i rozwiewa je wiatr, dlatego trzeba albo dostawić więcej pojemników albo częściej je opróżniać – proponował radny. Burmistrz odpowie na tę interpelację w ciągu najbliższych tygodni.

/os

os 10.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Mieszkanka nt 21:54 10.03.2020

Segregacja nie jest wcale trudna. Łatwo wchodzi w nawyk. Jedyne co przeraża to to że jak się chcę wyrzucić śmieci to często pojemniki są tak odwrócone że nie widać gdzie wrzucamy czy to np. zmieszane czy suche. Poza tym pojemniki na plastiki są często przepełnione.Ogólnie jestem za segregacja i proszę Panów którzy odbierają śmieci o tym aby pojemniki były odwrócone tak aby mieszkańcy nie musieli zastanawiać się do którego wrzucić. Dziękuję.

Sx 17:32 10.03.2020

Segregacja w bloku jest śmieszna ,w domu trzy osoby ciężko mi upilnować ,a co dopiero cały blok .A poza tym wszystkie śmieci i tak są segregowane na wysypisku ,a obecne wysyłanie kilku aut jest najdroższym rozwiązaniem .Śmieci to teraz największy biznes którym rządzi mafia śmieciowa

Zobacz również