Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Ścieżki rowerowe dookoła jeziora czorsztyńskiego w letniej kampanii Funduszy UE w Małopolsce

7 sierpnia 2020 12:53

To jedne z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w całej Polsce. Potencjał trasy wiodącej dookoła jeziora czorsztyńskiego postanowił wykorzystać również Urząd Marszałkowski, który na swojej stronie promuje tegoroczne, największe atrakcje Małopolski. Druga odsłona letniej kampanii „Fundusze Europejskie dla turystyki. Odkryj Małopolskę na nowo” promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce ma przyciągnąć turystów do naszego regionu, którzy – z racji pandemii – wolą zrezygnować z zagranicznych podróży.

Ścieżki rowerowe dookoła jeziora czorsztyńskiego w letniej kampanii Funduszy UE w Małopolsce

Na zdjęciu: Nowy Targ Road Challenge 2020 / nowytarg24.tv

Celem kampanii prezentującej projekty turystyczne realizowane ze wsparciem środków unijnych jest przekonanie mieszkańców regionu do spędzenia tegorocznych wakacji w Małopolsce i w ten sposób zachęcenie do włączenia się w pomoc dla branży turystycznej, która najdotkliwiej odczuła skutki pandemii koronawirusa. Kampania opiera się na prezentacji wybranych projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Naszym celem jest zainteresowanie regionem.

 

Pokazanie miejsc i obiektów, które dzięki Funduszom Europejskim stały się wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi regionu, ma za zadanie zwiększenie ruchu turystycznego wewnątrz województwa, co w efekcie da realne wsparcie branży. Promując obiekty i atrakcje turystyczne, chcemy pomóc jak najszybciej odbudować rynek turystyczny w Małopolsce.

 

Takie rzeczy tylko w Małopolsce

 

Mówi się, że prawdziwa podróż to nie szukanie nowych lądów, ale nowe spojrzenie na to, co już znamy. Tego wyjątkowego lata mamy okazję znaleźć własne ścieżki i wytyczyć nowe szlaki na turystycznej mapie Małopolski. Wystarczy zrobić jeden krok, żeby stanąć „oko w oko” z miejscami nieoczywistymi, spoza głównej trasy turystycznej i co ważne realizowanymi ze wsparciem środków unijnych. Mamy niepowtarzalną okazję, by wydobyć na światło dzienne te zakątki naszego regionu, które warto poznać i odwiedzić z uwagi na ich przyrodnicze, kulturowe czy rekreacyjne walory.

 

Tężnia solankowa w Bochni

 

Tężnia solankowa w Bochni to wyjątkowe miejsce na letni wypad z całą rodziną. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, bo obiekt posiada strefę rekreacyjną, promującą ruch na świeżym powietrzu. Tężnia zbudowana jest z naturalnych materiałów m.in. drzewa modrzewiowego, czy krzewów tarniny. Jej korzystne działanie odczujemy już na dziedzińcu, którego powietrze jest wypełnione minerałami i mikroelementami wpływającymi korzystnie na drogi oddechowe. Tężnia czynna jest codziennie od 10.00 do 20.30.

 

Zamek w Ojcowie

 

Na Szlaku Orlich Gniazd wznosi się Zamek w Ojcowie. Z dawnej budowli pozostały do dziś tylko malownicze ruiny, wieża i brama wjazdowa. Po gruntownej konserwacji przeprowadzonej przy pomocy Funduszy Europejskich po ruinach zostały tylko archiwalne fotografie. Teraz duch rycerza Skarbimira, który nie potrafiąc zaznać spokoju, pokutuje za swój niecny występek, może ukazywać się w pięknie odnowionej warowni. Cennik i godziny otwarcia na stronie: www.ojcowskiparknarodowy.pl.

 

Zbiornik wodny Chechło

 

Zalew Chechło – jeszcze do niedawna relikt minionej epoki, dziś dzięki Funduszom Europejskim nowoczesne i bezpłatne kąpielisko z licznymi atrakcjami – drewniane pomosty, większa plaża, widokowa platforma i galena. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie i miło spędzi czas. Wstęp wolny.

 

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

 

Pierwsza w Polsce Wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej drewnianej konstrukcji powstała w Krynicy-Zdroju. Tu można poczuć się jak na szczycie świata, ponieważ widok zapiera „dech w piersiach”. Z wieży roztacza się niesamowicie malowniczy widok na Beskid Sądecki, zachwycającą panoramę miasta i pasmo Jaworzyny Krynickiej. 

 

Ogród botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

 

Szukasz miejsc, gdzie można odetchnąć od zgiełku wielkiego miasta? Krakowski Ogród Botaniczny zaprasza wszystkich miłośników ciszy, spokoju i urzekających pięknem roślin. Dzięki Funduszom Europejskim powstała tu nowa szklarnia, w której rośnie mierzący 14 metrów wysokości daktylowiec kanaryjski, zasadzony w połowie XIX wieku oraz urzekająca pięknem egzotycznych storczyków „Holenderka”. Godziny otwarcia na: www.ogrod.uj.edu.pl.

 

Trasa rowerowa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego

 

Dla niedzielnych rowerzystów i rodzin z dziećmi, dla długodystansowców i lubiących wyzwania – Małopolska stała się prawdziwym rajem dla miłośników dwóch kółek. Trasa rowerowa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego to jeden z najciekawszych szlaków w Europie, a tutejsza baza noclegowa może stać się bardzo wygodnym miejscem do spędzenia weekendu lub nawet kilku dni na Podhalu. Wjazd wolny.

 

W ramach wakacyjnej kampanii promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce na ponad stu billboardach, 56 citylightach oraz kilkuset plakatach prezentujemy wybrane atrakcje dofinansowane ze środków unijnych. Nasze projekty pojawią się również w prasie oraz na stronach internetowych FE oraz profilu na Facebooku.

 

/źródło: Małopolska.pl/

pstarmach 07.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również