Kamery live
prognoza pogody

Saperzy uspokajają, w Poroninie nie było niewybuchu

12 marca 2024 12:45

Wczorajsza interwencja służb dotycząca niewybuchu w Poroninie zakończyła się szczęśliwie. Saperzy zaprzeczyli, jakoby obiekt miał być niewybuchem, a ewakuowani mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów. 

Saperzy uspokajają, w Poroninie nie było niewybuchu

zdjęcie: Policja Zakopane

We wpisie Policji Zakopane czytamy: Tuż przed godziną 16 w Poroninie zakończyły się działania służb ratunkowych na miejscu ujawnienia niewybuchu. Patrol saperski, który przybył na miejsce i pracował przy rozpoznaniu ujawnionego przedmiotu długo nie był pewien czy odnaleziony przedmiot jest niewybuchem. Trwało powolne i sukcesywne odkopywanie znaleziska. Dopiero po kilkudziesięciu minutach okazało się, że odkopany przedmiot faktycznie nie stanowi realnego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Dowódca policyjnego zabezpieczenia mógł zakończyć działania służb ratunkowych. Tym razem zagrożenie dla wielu osób nie potwierdziło się. Otwarto drogę, a mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

/źródło: Policja Zakopane/

 

Andrzej Lach 12.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również