Kamery live
prognoza pogody

Samoobsługowy alkomat w zakopiańskiej komendzie

30 grudnia 2022 16:21

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem zyskała ogólnodostępny samoobsługowy alkomat. Teraz każdy może przyjść do jednostki Policji i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy możemy bezpiecznie kierować pojazdem.

Samoobsługowy alkomat w zakopiańskiej komendzie

Zakopiańska komenda policji zyskała ogólnodostępny alkomat. Dzięki Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Zakopanem udało się pozyskać to nowoczesne urządzenie. Samoobsługowy alkomat ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą bezpiecznie kierować pojazdem. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu. Każda osoba, może przyjść do komendy i wykonać samodzielnie i bezpłatnie badanie stanu trzeźwości. Urządzenie zamontowano w dostępnej części budynku przy dyżurce tuż obok wejścia. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta, a obok umieszczona jest instrukcja obsługi tego sprzętu.

R.W.zdj.#policjazakopane

os 30.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również