Kamery live
prognoza pogody

Salon Poezji – Leonard Cohen w porywającej interpretacji bielskich aktorów

15 września 2022 14:42

NOWY TARG. Nie lada gratką dla bywalców nowotarskiego Salonu Poezji stało się przybycie w niedzielne przedpołudnie do ratusza śpiewającego aktorskiego małżeństwa z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – Marty Gzowskiej-Sawickiej i Rafała Sawickiego.

Salon Poezji - Leonard Cohen w porywającej interpretacji bielskich aktorów

Atrakcyjność spotkania z żywym słowem, kreatywnymi i wielekroć nagradzanymi artystami – spotęgował repertuar, osnuty na utworach zmarłego kilka lat temu poety i pieśniarza, bożyszcza kobiet – Leonarda Cohena.

Opowieść o życiu i miłościach legendarnego barda żydowskiego pochodzenia, z litewskimi korzeniami – przeplatana była przejmującymi wykonaniami kultowych utworów, czarujących już trzecie pokolenie.

W ratuszowej sali zabrzmiały prawie wszystkie przetłumaczone na polski przeboje Cohena, znane już wcześniej z kultowych wykonań Macieja Zembatego (z wyjątkiem tych najbardziej mrocznych i tajemniczych), m.in. fantastycznie piękna „Zuzanna”.   

Finał Salonu Poezji trudno byłoby sobie wyobrazić bez pulsującej uczuciem pieśni „Tańcz mnie po miłości kres”.

Nagranie całego Salonu Poezji z wierszami i pieśniami Leonarda Cohena – wkrótce do obejrzenia na kanale Nowotarskiej Telewizji Kablowej.

(asz)

 

 

 

 

 

Anna Szopińska 15.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również