Kamery live
prognoza pogody

Sąd Najwyższy uchylił kontrowersyjny wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie zabójstwa Andrzeja Krzysztofiaka

30 listopada 2016 10:30
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dziś mijają dokładnie trzy lata od tragicznego wydarzenia, jakie miało miejsce na nowotarskim rynku. Zrządzeniem losu, właśnie na ten rocznicowy termin ustalono rozprawę dotyczącą kasacji wyroku Sądu Apelacyjnego w sprawie brutalnego zabójstwa. 

Wyrok Sądu Apelacyjnego ze stycznia 2016 roku, o którego uchylenie walczyła rodzina zamordowanego nowotarżanina zbulwersował opinię publiczną nieadekwatnym wymiarem kary w stosunku do winy. Sprawcy złagodzono wówczas karę do 15 lat. Dzisiejszą decyzją Sądu Najwyższego w Warszawie udało się skandalicznie niski wyrok uchylić.

Rodzina od samego początku walczyła o sprawiedliwy wyrok za zabójstwo Andrzeja. Założono stronę na Facebooku, akcją zainteresowały się media, również ogólnopolskie, a w sprawę zaangażowali się politycy: poseł Edward Siarka i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 

Walka o sprawiedliwość odbywała się pod hasłem “To musi się udać!” Dziś można powiedzieć, że się udało, nawet jeśli to jeszcze nie koniec – rodzinę czeka kolejna rozprawa.

Przypominamy nasz reportaż z lutego 2016, zrealizowany przez Piotra Twardowskiego, w związku z marszem przeciwko przemocy, zorganizowanym wówczas na nowotarskim rynku. Udział w marszu wzięła rodzina i osoby zaangażowane w walkę o sprawiedliwy wyrok dla Andrzeja Krzysztofiaka, ale również rodzina i bliscy zamordowanego w listopadzie 2015 roku Michała Marka. 

 

NT24TV 30.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również