PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Są powody do optymizmu

Drugie zwycięstwo w drugim swoim spotkaniu kontrolnym odnieśli hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. Tym razem „Szarotki” na swoim lodowisku pokonali 4:3 słowacką drużynę MH Dubnica
Są powody do optymizmu

Początek wcale nie zapowiadał wygranej Podhala, które po 24 min przegrywało 0:2. Sygnał do zmiany oblicza tego spotkania dał Jarosław Różański golem z 31 min. Jeszcze w drugiej tercji „Szarotki” straty odrobiły po golach Jana Wolskiego i Oskara Jaśkiewicza. W tym drugim przypadku gospodarze grali z przewaga dwóch zawodników.

Tercja trzecia remisowa. Pierwsi gola zdobyli Podhalanie. Krzysztof Zapała dobił strzał Miksa Lipsbergsa. W 57 min Słowacy zaliczyli trafienie kontaktowe po tym jak Miroslaw Kristir wykorzystał rzut karny. Dodajmy, że był to drugi rzut karny dla gości, ale pierwszego nie wykorzystali w 44 min. W końcówce Słowacy osiągnęli sporą przewagę, ale wyniku już zmienić się im nie udało. Podhalanie zwycięsko wyszli też z serii rzutów karnych.

Myślę, że po tym spotkaniu z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Widać nową jakoś w naszej grze. Dużo jest pozytywów. A z meczu na mecz na pewno powinno to wyglądać jeszcze lepiej. Oczywiście wiele do życzenia pozostawia nasza skuteczność, ale jest jeszcze trochę czasu by ją poprawić. Trener każe nam strzelać z każdej pozycji. Może nie jest to hokej który dobrze się ogląda, sam wolę dopieścić akcję, ale tak dzisiaj się gra – ocenił Krzysztof Zapała.

Oczywiście zadowolony jestem z wygranej, ale i z realizacji założeń przez zespół. Widać było że to co ćwiczymy na treningach wychodzi nam nieźle. Na pewno musimy lepiej bronić i poprawić skuteczność. Ale jesteśmy dopiero na początku drogi. W piątek kolejny mecz, ale o to nam chodzi by zobaczyć jak zespół zareaguje grając dzień po dniu – podsumował trener Podhala, Tomek Valtonen.

Wygraną Podhale okupiło kontuzją Rafała Dutki, który doznał silnego stłuczenia. Meczu nie skończył też Patryk Wajda, ukarany karą meczu po bokserskim pojedynku z jednym z rywali.

TatrySki Podhale Nowy Targ – MH Dubnica 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Bramki: 0:1 Kutay (Serkir, Duris) 17, 0:2 Krager (Duris, Kristir) 24, 1:2 Różański (Wielkiewicz, Dziubiński) 31, 2:2 Wolski (D Kapica) 37, 3:2 Jaśkiewicz (Neupauer, Różański) 38, 4:2 Zapała (Lipsbergs) 45, 4:3 Kristir z karnego 57

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Moskunen, Lipsbergs, Zapała, Gruszka – Dikis, Wajda, Siuty, Neupauer, Michalski – Dutka, Mrugała, Różański, Dziubiński, Wielkiewicz – Wsół, Wojdyła, Wolski, D. Kapica, Podlipni.

Dubnica: Gibl – Serkir, Rehak, Krager, Duris, Kristir – Kalachuk, Jarabek, Kokarec, Heggi, Mrara – Hlavacek, Kutay, Kanael, Macek, Mateiovic – Vlaimirov, Medek, Jakubik, Vakramer.

Sędziowali: Przemysław Kępa i Robert Długi. Kary: 35 min (w tym 5+20 dla Wajdy za niesportowe zachowanie) – 45 min (w tym 5+20 min dla Kokarca za niesportowe zachowanie).

Maciej Zubek 16.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
tomek 07:46 17.08.2018

Panie redaktorze, pisze się każe a nie karze nam raczej

Zobacz również