Kamery live
prognoza pogody

Rzucił siekierą w kierunku interweniujących policjantów

1 czerwca 2022 16:29

Dwumiesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec 41-latka, który w sobotnią noc uszkodził bramę i drzwi na terenie jednej z posesji w gminie Nowy Targ, znieważył i groził pozbawieniem życia interweniujących funkcjonariuszy a także rzucił siekierą w ich kierunku. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Rzucił siekierą w kierunku interweniujących policjantów

W sobotę (28 maja br.) przed północą oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie z terenu gminy Nowy Targ, o agresywnym mężczyźnie, który siekierą uszkodził bramę wjazdową na posesję oraz drzwi wejściowe i próbuje wejść do jednego z domów.

-Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego, jednak agresor uciekł przed przyjazdem mundurowych. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy uszkodzenia mienia. Po chwili odnaleźli mężczyznę w miejscu zamieszkania na posesji przy sąsiedniej ulicy. 41-latek w ręku trzymał siekierę i idąc w kierunku policjantów, zaczął ich znieważać i grozić pozbawieniem życia, a w pewnym momencie rzucił siekierą w ich kierunku – relacjonuje przebieg zdarzenia asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili agresora. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić powodu swojego zachowania.

Następnego dnia mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, kierowania gróźb, znieważenia oraz czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 41-latka tymczasowy areszt na 2 miesiące.

źródło: KPP Nowy Targ

os 01.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również