Kamery live
prognoza pogody

Rynek w Nowym Targu. Migawki z przeszłości (FILM)

Wyciszenie Włącz dźwięk

Prezentujemy film zatytułowany “Rynek w Nowym Targu. Migawki z przeszłości”, który powstał na zlecenie Miasta Nowy Targ w ramach mikroprojektu pn. „Odnowa fasady dawnego hotelu Herza w Nowym Targu na historycznym szlaku z Krakowa na Spisz i Węgry” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020. 

 

Film został zrealizowany przez Nowotarską Telewizję Kablową wg scenariusza Antoniego Nowaka. Opowiada o dziejach nowotarskiego rynku od początków istnienia miasta do granicznej daty – roku 1939. Wykorzystuje archiwalne fotografie, stare ryciny, a także unikatowe nagrania – jak to z 3 sierpnia 1919 roku, kiedy nowotarski rynek po raz pierwszy w historii został utrwalony na taśmie filmowej. Było to w trakcie obchodów Dnia Spisza i Orawy, który był jedną z największych manifestacji patriotycznych w historii Podhala. 

Film miał swoją premierę na nowotarskim rynku w dniu 18 czerwca br. podczas miejskiego “Przywitania Lata”, a w dniu 29 czerwca br. został wyświetlony na fasadzie kamienicy nr 6 – jednej z dwóch wyremontowanych przez miasto w ramach w/w projektu. 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w Nowym Targu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

“Rynek w Nowym Targu. Migawki z przeszłości”. Wieczorna projekcja na fasadzie kamienicy

Nowotarski Rynek wypiękniał dzięki wyremontowanym miejskim kamienicom

os 04.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Łotewa 22:40 04.07.2022

Super film. Dobra dawka historii miasta.

czytelniczka 20:13 04.07.2022

OBEJRZALAM FILM .SUPER😊

Zobacz również