Kamery live
prognoza pogody

Ruszyły Targi Wielkanocne na nowotarskim rynku

24 marca 2018 10:01
Wyciszenie Włącz dźwięk

Piękne, wiosenne słońce towarzyszyło otwarciu Targów Wielkanocnych na nowotarskim rynku. W tym roku wyjątkowo bogata jest oferta skierowana do najmłodszych – to z myślą o nich właśnie na płycie rynku podziwiać można różne gatunki owiec i królików, a także spotkać prawdziwego osiołka. 

Targi rozkręcą się na dobre w weekend – to wtedy dojadą wszyscy wystawcy, jak również wikliniarz z Czech, który będzie prowadził warsztaty plecenia koszyków. W ofercie targów nie braknie rękodzieła, świątecznych ozdób, domowych wypieków, tradycyjnych serów i wędlin. Są zabawki, znane już dobrze i bardzo lubiane przez nowotarżan węgierskie specjały, planowany jest pokaz snycerstwa.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się mini-zoo – wielką atrakcją jest kontakt z żywym osiołkiem “kłapouchym” (niestety, średnio towarzyskim, ale momentami bardzo głośnym), podziw wzbudzają całkiem odmienne od “naszych” owce kameruńskie, które przepadają za kawałkami jabłek. Nie brakuje też tradycyjnych, sympatycznych góralskich owieczek, a skoro zbliża się Wielkanoc – na Targach musiały znaleźć się pocieszne króliczki, i to w wielu różnych odmianach: belgijskie (m.in. belgijski olbrzym), francuskie, srokacze. 

Targi będą czynne do Wielkiego Czwartku, codziennie w godzinach 10:00 – 18:00 na głównej płycie Rynku. 

 

 

os 24.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również