Kamery live
prognoza pogody

Ruszyły szczepienia małopolskich policjantów

27 marca 2021 10:36

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak szpitalu MSWiA w Krakowie zainaugurował akcję szczepienia małopolskich policjantów przeciw koronawirusowi. Szczepienia funkcjonariuszy pierwszą dawką odbywają się w kilka małopolskich szpitalach. Zaszczepieni zostaną policjanci z wszystkich jednostek. Akcja potrwa kilka tygodni.

Ruszyły szczepienia małopolskich policjantów

24 marca br., w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja procesu szczepień służb mundurowych. Funkcjonariusze reprezentujący Policję, Państwową Straż Pożarną, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną oraz Służbę Więzienną przyjęli pierwsze dawki szczepionek przeciw COVID-19. Wśród nich były również osoby z kierownictwa poszczególnych służb. Natomiast policjanci z  garnizonu małopolskiego rozpoczęli szczepienia dziś, tj. 25 marca br.

W szpitalu MSWiA w Krakowie, akcję zainaugurował, przyjmując pierwszą dawkę szczepionki,  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak.  Za jego przykładem, szczepionkę  przyjęli kolejni policjanci. To funkcjonariusze pełniący funkcje w rożnych pionach i na różnych stanowiskach, w szczególności z tzw.  pierwszej linii.

W szpitalu na Galla szczepią się dziś policjanci z komend wojewódzkiej, miejskiej i powiatowej w Krakowie oraz z komend powiatowych z Miechowa, Proszowic i Wieliczki.  Proces szczepień małopolskich policjantów zaczął się również w szpitalu w Nowym Targu, gdzie wstrzyknięto szczepionkę mundurowym z  Myślenic, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej  i  Zakopanego.   Natomiast, w szpitalu w Chrzanowie szczepią się policjanci z komend powiatowych z Olkusza, Chrzanowa, Oświęcimia i Wadowic.

Szczepienia przebiegają bez przeszkód, szczepionki dotarły na czas. W kolejnych dniach zaszczepią się także mundurowi z pozostałych jednostek garnizonu małopolskiego – szczepienia będą odbywać się także w szpitalu w Tarnowie i Nowym Sączu. 

Poddanie policjantów szczepieniu to wyraz troski nie tylko o ich zdrowie ale także o bezpieczeństw.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 27.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również