Kamery live
prognoza pogody

Ruszyły kursy na prawo jazdy dla uczniów z powiatu nowotarskiego

10 lutego 2022 18:59

Wystartowała pierwsza w tym roku edycja kursów tematycznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Małopolski. Tym razem weźmie w nich udział wyłącznie młodzież w powiatu nowotarskiego, która będzie miała okazję nieodpłatnie zrobić kurs i zdobyć prawo jazdy kategorii B. Kursy obejmą ponad 70 uczniów kształcących się w 8 liceach i technikach w Nowym Targu, Rabce-Zdroju, Krościenku nad Dunajcem, Jabłonce i Lipnicy Wielkiej. 

Ruszyły kursy na prawo jazdy dla uczniów z powiatu nowotarskiego
Kursy kierowane są w pierwszej kolejności do uczniów kształcących się na terenie, gdzie kwota wsparcia ze środków zewnętrznych przypadająca na jednego ucznia jest poniżej i na granicy średniej wojewódzkiej. 
 
-Kursy na prawo jazdy kategorii B realizowane są w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w latach 2020-2023. Pierwsza w tym roku edycja, która już się rozpoczęła, skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych w powiecie nowotarskim – mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W ramach nieodpłatnych kursów uczniowie mają zapewnione zajęcia teoretyczne odbywające się w szkole, szkolenie praktyczne, którego wymiar standardowy powiększony jest o 6 dodatkowych godzin jazdy oraz pokrycie kosztów egzaminów państwowych. Cykl szkoleń potrwa do końca roku szkolnego. Kurs oraz egzamin w całości finansowany jest z Funduszy Europejskich.

źródło: UM WM

os 10.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również