Kamery live
prognoza pogody

Ruszyła sprzedaż choinek w nadleśnictwie

15 grudnia 2020 16:12

W tym roku, nieco skromniej niż w poprzednie lata, na święta Bożego Narodzenia Nadleśnictwo Nowy Targ przygotowuje ok. 150 choinek do sprzedaży przy biurze nadleśnictwa (Nowy Targ ul. Kowaniec 70) od 15 grudnia. Będą to świerki i jodły – te drugie, tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z leśniczym. Za świerk o wysokości 1,5 – 2 metrów zapłacimy 23 zł, jodła tej samej wielkości będzie nas kosztować 43 zł. Sprzedaż będą prowadziły również poszczególne leśnictwa w terenie.

Ruszyła sprzedaż choinek w nadleśnictwie

fot. arch. nowytarg24.tv

Część choinek Nadleśnictwo przeznaczy dla przedszkoli, kościołów oraz organizacji pozarządowych. 

Oczekujemy również zgłoszeń od instytucji realizujących akcję świąteczną „Choinka Nadziei”, którym przekażemy świeże naturalne choinki. Ze względu na sytuację epidemiologiczną podczas zakupu prosimy o zachowanie zasad sanitarnych – dystans, zasłanianie ust i nosa, płatność elektroniczna – informuje Nadleśnictwo Nowy Targ.

Choinki świerkowe i jodłowe będą pozyskiwane w lasach Nadleśnictwa Nowy Targ z naturalnych i sztucznych odnowień  wymagających pielęgnacyjnych cięć rozluźniających i odsłaniających, mających na celu poprawę warunków rozwoju pozostałych drzewek. Są produktem w pełni ekologicznym, a ich utylizacja nie będzie sprawiać żadnego problemu.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 182662925

 

os 15.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również