Kamery live
prognoza pogody

Ruszyła kampania prezydencka na Podhalu

18 lutego 2020 00:03

W Nowym Targu, podobnie jak w kilkudziesięciu innych miastach w całej Polsce, rozpoczęła się dziś akcja zbierania podpisów pod listami poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. Z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina, do poparcia Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich zachęcał na nowotarskim rynku wiceminister Andrzej Gut-Mostowy. “Nie może być innej sytuacji, niż żeby właśnie na tym nowotarskim rynku nie ogłosić poparcia właśnie dla prezydenta Andrzeja Dudy” – mówił, nawiązując do ubiegłorocznej wizyty prezydenta w Stolicy Podhala. 

Ruszyła kampania prezydencka na Podhalu

Andrzej Gut-Mostowy swoje poparcie dla Andrzeja Dudy w zaplanowanych na 10 maja 2020 roku wyborach prezydenckich ogłosił podczas briefingu zorganizowanego przy nowotarskim ratuszu.

-Uważamy, że jest to najlepszy kandydat ze wszystkich, którzy zostali zgłoszeni do wyborów. Swoją pięcioletnią pracą pokazał, że jest człowiekiem, który widzi sprawy polskie tak, jak większość mieszkańców, którzy cenią patriotyzm i przywiązanie do tradycji. Tym bardziej jest to ważne na Podhalu, gdzie te wartości są bardzo cenione. Miejsce jest szczególne – tu wiceminister Andrzej Gut-Mostowy przywołał sierpniowe obchody 100-lecia istnienia Związku Podhalan, kiedy właśnie na nowotarskim rynku, prezydent Andrzej Duda objął patronatem góralską organizację – Nie może być innej sytuacji, niż żeby właśnie na tym nowotarskim rynku naznaczonym obecnością Orkana, założyciela Związku Podhalan, aby nie ogłosić poparcia właśnie dla prezydenta Andrzeja Dudy. Myślimy, że na Podhalu tych podpisów zbierzemy bardzo dużo. 

Andrzej Gut-Mostowy popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich 2020

Kampania prezydencka 2020 na Podhalu ruszyła.

Opublikowany przez nowytarg24.tv Poniedziałek, 17 lutego 2020

Jeśli chodzi o przebieg procesu zbierania podpisów, nie planuje się przysłowiowego “pukania do drzwi”. 

-Zbieranie podpisów nie powinno być nachalne – mówi wiceminister – Kto będzie chciał i uważał to za stosowne, po kilku słowach rekomendacji, czy argumentacji, jak najbardziej jest to cenne. Zapraszamy do naszych biur poselskich w Nowym Targu i Nowym Sączu, także z punktami w Zakopanem i Rabce.

Biuro nowotarskie otwarte jest w poniedziałek i środę w godzinach 8:30-16:00.

/os

os 18.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również