Kamery live
prognoza pogody

Rurociąg już zaspawany

16 czerwca 2021 09:53

Wczoraj ekipa zakładu gazownictwa zakończyła spawanie rurociągu gazowego. Po wykonaniu prześwietlenia spawów rozpoczęła się procedura napełniania rurociągu gazem.

Rurociąg już zaspawany

Fot. GDDKiA w Krakowie

W poniedziałek 14 czerwca po godz. 19.00. doszło do rozszczelnienia rury gazowej podczas prac na drodze serwisowej, na obszarze budowanej dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ. Trwało mieszanie cementu z gruntem przy pomocy specjalistycznej maszyny, w celu stabilizacji podłoża na drodze serwisowej. Lokalizacja rurociągu gazowego w terenie odbiegała od przebiegu naniesionego na mapy projektowe, na podstawie map geodezyjnych uzyskanych ze starostwa.

Nikt nie został ranny, nie było pożaru. Unoszące się po rozszczelnieniu kłęby były mieszaniną cementu i gruntu wznoszone przez wydostający się gaz. Na miejscu była straż pożarna, policja i pracownicy zakładu gazownictwa. Odcięto dopływ gazu.

We wtorek od rana trwało spawanie rurociągu, następnie prześwietlanie spawów i rozpoczęto procedury napełniania rurociągu gazem. Geodeci przystąpią do oznaczania rzeczywistego przebiegu rurociągu w terenie, po czym część kolidująca z inwestycją, po przeprojektowaniu zostanie przełożona w inne miejsce.

Wszystkie te czynności nie mają wpływu na prace prowadzone na ciągu głównym i nie przewidujemy opóźnień związanych z tym wydarzeniem.

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

Piotr Starmach 16.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również