Kamery live
prognoza pogody

Rozpoczęto kolejny etap wdrażania elektronicznych usług w Urzędzie Miasta

5 marca 2018 17:44

2 marca br. Burmistrz Miasta Grzegorz Watycha wraz z Prezesem Zarządu firmy Rekord Systemy Informatyczne sp. z o.o. z Bielska Białej – Januszem Szymurą, podpisali umowę na dostawę sprzętu i oprogramowania dla projektu Elektroniczne usługi przyszłością funkcjonowania Gminy Miasto Nowy Targ.

Rozpoczęto kolejny etap wdrażania elektronicznych usług w Urzędzie Miasta

Umowa przewiduje zakup sprzętu i wdrożenie nowego oprogramowania, które uzupełni dotychczas użytkowane moduły o nowe funkcje, związane z udostępnieniem e-usług dla klientów, przedsiębiorców i podległych jednostek.

W ramach uruchomionej funkcjonalności klienci i przedsiębiorcy będą mogli złożyć deklaracje i informacje podatkowe w postaci elektronicznej, sprawdzić on-line stan zobowiązań wobec urzędu z tytułu podatków i innych należności, dokonywać płatności elektronicznych oraz otrzymywać informację o zbliżających się terminach płatności i zaległościach.

Ponadto przewidywane jest uruchomienie funkcjonalności w postaci e-usługi umożliwiającej zestawienie kanału komunikacji i zgłaszania wniosków społecznych do radnych miasta. W ramach uruchomionej funkcjonalności będzie możliwe przesyłanie informacji o podjętych uchwałach, wynikach głosowań oraz planowanych do podjęcia na radzie miasta zagadnieniach.

W zakresie obsługi jednostek uruchomiony zostanie portal do wymiany informacji finansowo-budżetowych wraz z repozytorium dokumentów.

Zakupione i wdrożone oprogramowanie objęte będzie 60 miesięczną gwarancją wraz ze wsparciem technicznym.

Aby uruchomić całość rozwiązań aplikacyjnych konieczne jest zmodernizowanie infrastruktury teleinformatycznej Urzędu przez zakup serwera wraz z niezbędnym oprogramowaniem, wymiana kilkunastoletnich switchy zarządzanych oraz urządzenia do archiwizacji danych.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.1 – E-administracja i otwarte zasoby, Poddziałania 2.1.1 Elektroniczna administracja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

źródło: UM Nowy Targ

os 05.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również