Kamery live
prognoza pogody

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Na Równi

W związku z wnioskami mieszkańców i ustaleniami na Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju, Burmistrz Miasta Nowy Targ prosi mieszkańców o wyrażenie opinii w zakresie ewentualnego wprowadzenia istotnych zmian w istniejącej organizacji ruchu mających na celu poprawę płynności w ruchu drogowym w tym rejonie. Jedną z propozycji jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od ul. Suskiego do Al. Kopernika. 

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Na Równi

Propozycje zmian:

– wprowadzenie ruchu jednokierunkowego (od os. Suskiego do al. Kopernika)

* ze względu na brak możliwości wyznaczenia miejsc postojowych po obu stronach jezdni (szerokość samej jezdni 6,00m, a chodników poniżej 2,00m) nie wyznacza się w organizacji ruchu miejsc postojowych tak, aby samochody mogły zatrzymywać się po obu stronach jezdni.

Jednocześnie zaznacza się, że zabrania się zatrzymania i postoju pojazdu w miejscu powodującym zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienie (art. 46 Prawo o ruchu drogowym),

– aktualizację oznakowania na skrzyżowaniu ul. Na Równi z al. Kopernika

* pozostawienie tzw. łamanego pierwszeństwa przejazdu (prawo skręt) ul. Na Równi w al. Kopernika (taką organizację ruchu wprowadzono w związku z interwencją przedstawicieli Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego Oddział w Nowym Targu).

Wnioski lub uwagi prosimy przesłać najpóźniej do 28.04.2023 r., drogą tradycyjną na adres Urzędu Miasta Nowy Targ, ul. Krzywa 1, 34-400 Nowy Targ lub drogą elektroniczną na adres [email protected] bądź osobiście w pokoju nr 226.

 Propozycje zmian wskazane zostały na załączonym planie sytuacyjnym.

os 20.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Mieszkaniec ul.Aug. Suskiego 12:38 21.04.2023

Wystarczy z jednej strony ul. Na Równi postawić znak zakaz zatrzymywania i postoju co pomoże w odróżnieniu ruchu. Obecnie po obu stronach ulicy stoją samochody co bardzo utrudnia przejazd, a jeżeli będzie jedna strona bez damochodów to dużo pomoże, natomiast zrobienie odcinka od Kopernika do Suskiego będzie kłopotliwe gdy jedziemy od strony dworca ,bo trzeba będzie jechać do ul Szaflarskiej, pokonywać jeszcze jedne światla, stać niejednokrotnie wkorku na Alejach

Ww 11:23 21.04.2023

Wystarczy postawić zakaz postoju po jednej stronie i po sprawie

Zobacz również