Kamery live
prognoza pogody

Rozpoczął się remont ulicy Długiej

9 marca 2021 16:32

Na ulicy Długiej rozpoczęły się właśnie pierwsze prace z użyciem ciężkiego sprzętu. Na części drogi od ul. Bereki do ul. Świętej Doroty pojawiła się maszyna frezująca nawierzchnię.

Rozpoczął się remont ulicy Długiej

Koszt realizacji projektu z zakresu Urzędu Miasta Nowy Targ wynosi ponad 2,4 mln zł. Zadanie jest dofinansowane z krajowego Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 1,1 mln zł.

W ramach inwestycji realizowane będą także prace Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu sp. z o.o na kwotę blisko 1,85 mln zł.

Wykonawcą robót jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Nowego Targu. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa września 2021r.

W ramach projektu zostanie wykonana nawierzchnia drogi z asfaltobetonu, wymiana krawężników, wykonanie nawierzchni chodników i zjazdów z kostki brukowej bezfazowej, wyniesienie skrzyżowania z ulicą Orkana, remont i rozbudowa kanalizacji deszczowej z przyłączami oraz wymiana oświetlenia ulicznego.

Na zlecenie Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu sp. z o.o. zostaną przeprowadzone roboty obejmujące: dobudowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej, przebudowę kanału sanitarnego wraz z odejściami do granicy zabudowań, remont sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków.

(Fot. Zbigniew Krauzowicz)

źródło: UM Nowy Targ

os 09.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również