Kamery live
prognoza pogody

Rosnąca liczba zakażeń po części wiąże się z Zakopanem

24 lipca 2020 13:27

POWIAT NOWOTARSKI. Wykaże to dopiero jutrzejszy małopolski raport, ale liczba zakażeń koronawirusem w powiecie nowotarskim dziś rano powiększyła się do 47—miu. Dwa najświeższe to konsekwencje tłumnego pogrzebu w Zakopanem oraz zakażeń w PKL-u, czyli „importu” z sąsiedniego powiatu.

Rosnąca liczba zakażeń po części wiąże się z Zakopanem

Z ogólnej liczby zakażonych do tej pory 12 osobom udało się wrócić do zdrowia. Stan 11 był na tyle poważny, że wymagał hospitalizacji, a w przypadku jednej kobiety określany jest jako ciężki.

Wywiady epidemiologiczne prowadzone przez Powiatową Stację Sanepid pozwalają sklasyfikować te przypadki i tak:

– pogrzeb w Zakopanem wraz z następującymi po nim kontaktami przyczynił się do 12 zakażeń (w tym 7 na terenie gminy Szaflary)

– 2 zakażenia mają swoje źródło w PKL-u

–  2 przypadki wiążą się z Uniwersyteckim Szpitalem Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem

– badania przesiewowe przed zabiegami ujawniły 6 przypadków

– u 7 osób, w tym pracownicy administracji Podhalańskiego szpitala Specjalistycznego, wystąpiły objawy przy nieustalonym źródle zakażenia.

Natomiast niepokój związany z plenerową imprezą artystyczną w rabczańskiej muszli koncertowej okazał się przedwczesny.

W okresie wzmożonego ruchu turystycznego, imprez rodzinnych i wycieczek z przemieszczaniem się różnymi środkami transportu – przestrzeganie zasad epidemiologicznego bezpieczeństwa jest naprawdę kwestią zdrowia, a nawet życia.

(asz)

Anna Szopińska 24.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również