nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Rodzinny Rajd Rowerowy – edycja 2018

W dniu 19 maja 2018 r. serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wycieczek rowerowych do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym realizowanym w ramach projektu "Rodzinne Rajdy Rowerowe". Udział w imprezie jest bezpłatny!

Dla uczestników przygotowano oznakowane trasy o różnym stopniu trudności. Start rajdu będzie miał miejcie na nowotarskim Rynku, meta znajdować się będzie w nowotarskim parku.

Organizatorzy zapewniają: numery startowe, pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników, oznakowaną trasę, mapę, owocowy bufet na trasie Mini, posiłek na mecie, nagrody w konkursach i zawodach dla uczestników.

Na mecie Rajdu w Parku Miejskim w Nowym Targu odbędzie się festyn sportowy z licznymi konkursami, animacjami dla najmłodszych, dmuchańcami, grami i zabawami. Do udziału w rajdzie można zgłosić się w dniu rajdu od godziny 11:00 do 12:45 na nowotarskim Rynku. Start rajdu nastąpi z Rynku o godzinie 13:00, meta rajdu będzie w Parku Miejskim.

Rajd Rowerowy odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ.

Więcej informacji na stronie https://rodzinnerajdyrowerowe2018.pl/ oraz http://www.nowytarg.pl/dane.php?id=142

Rodzinne Rajdy Rowerowe 2018 w 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Rodzinne Rajdy Rowerowe od 5 lat propagują w Małopolsce zdrowy tryb życia, aktywność na świeżym powietrzu, rodzinne spędzanie wolnego czasu oraz najwspanialsze hobby – rekreacyjną jazdę na rowerze.

W tym roku Rajdy włączają się dodatkowo w obchody radosnego święta wszystkich Polaków – 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Okazji do uczczenia tej rocznicy będzie wiele, bo rajdy odwiedzają wiele ciekawych i historycznych miejsc.

 I tak – przede wszystkim – pierwszy rajd 5 maja wyrusza, jak Pierwsza Kadrowa, z krakowskiej ul. Oleandry. Kolejne rajdy odwiedzają kolejno Cmentarz w Nowym Targu by przypomnieć Zaginiony Legion Piłsudskiego, Szczucin, by złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą wizytę Marszałka, Gorlice, by odwiedzić największe cmentarze Wielkiej Wojny, Przeciszów – Podolsze, by przyczynić się do usypania Kopca 100-lecia Niepodległości, Dobczyce, by rejsem po jeziorze przypomnieć Flotyllę Pińską oraz Alwernię, gdzie rowerzyści wystartują spod Grobu Nieznanego Żołnierza w Rynku.

Tak więc, oprócz dotychczasowych wspaniałych przeżyć sportowych i turystycznych, tegoroczne rajdy są dodatkowo, szczególnie dla młodych uczestników, szkołą patriotyzmu, pamięci o Polakach walczących o wolność i niepodległość oraz manifestacją radości, że przyszło nam żyć w wolnym, niepodległym i bezpiecznym kraju.

A dla aktywnych dodatkowo – na trasach (flagi) i na zakończenie każdego rajdu – organizowane są patriotyczne konkursy historyczne z cennymi nagrodami.

PROGRAM RAJDU:

11.00 – 12.45  zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów i pakietów – Rynek- Ratusz (parking pod Miejską Halą Lodową)

12.45 – 13.00  zbiórka uczestników do startu w Rynku

13.00  Rynek – start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy  

14.00 – 16.30  przyjazd do mety w Parku Miejskim, posiłek.

14.30 – 16.30  piknik sportowy, występy, konkursy

15.00 – 15.30   zapisy do zawodów dla dzieci 

15.30  zawody dla dzieci w Parku Miejskim

14.00 – 16.30  animacje dla najmłodszych, dmuchańce, konkursy, występy artystyczne

16.15 – wręczenie pucharów i dyplomów wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach

16.30 – zakończenie imprezy

 

Trasa MAXI (38 km):

Rynek – Park Miejski – ścieżka rowerowa – Maruszyna – Stare Bystre Górne – Stare Bystre Dolne – Domański Wierch – Czarny Dunajec ścieżka rowerowa Szlak wokół Tatr – Nowy Targ SzwT – Nowy Targ Park Miejski  

Trasa MIDI  (26 km):

Rynek – Park Miejski – ścieżka rowerowa – Maruszyna – Stare Bystre Górne – Rogoźnik – ścieżka rowerowa Szlak wokół Tatr – Nowy Targ Park Miejski

Trasa MINI  (14 km):

              Rynek – Park Miejski – ścieżka rowerowa – Stare Bystre – ścieżka rowerowa Szlak wokół Tatr –

              Nowy Targ –  ścieżka rowerowa SzwT –  Nowy Targ Park Miejski

Program do pobrania

Regulamin do pobrania

6 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna