Kamery live
prognoza pogody

Rodzinnie przy pingpongowym stole

8 stycznia 2017 21:52

Rekordowa ilość drużyn uczestniczyła w III edycji Turnieju Rodzinnego zorganizowanego – tradycyjnie 6 stycznia - przez Klub Sportowy Gorce.

Rodzinnie przy pingpongowym stole

Z każdym kolejnym rokiem turniej zyskuje na popularności.  W pierwszej edycji udział wzięło w nim 16 drużyn, w drugiej 23, a tym razem do rywalizacji przystąpiło ich aż 29.

Cieszy nas rosnąca frekwencja. To tylko świadczy że jest turniej się przyjął i w naszym regionie jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Turniej różni się od pozostałych głównie tym, że tutaj wyniki są sprawą drugorzędną, liczy się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość spędzenia dnia na sportowo i w rodzinnym gronie – podkreśla  przedstawiciel organizatora, Tomasz Klag.

Tradycyjnie przy stole spotkało się kilka pokoleń zawodników. Różnica między najstarszym uczestnikiem (Jan Klag), a najmłodszymi (Bartek Kowalczyk, Jakub Turecki) wynosiła aż 63 lata.

W parach rywalizowali ze sobą tatusiowie, mamusie, dziadkowie, babcie, wujkowie, ciocie, córeczki, synkowie, wnuczki i wnusie. Najliczniejszą rodziną byli Długopolscy.Tradycyjnie już obowiązywał system gry do dwóch wygranych setów. Gdy po dwóch singlach był remis, decydowała gra podwójna. Tytułu sprzed roku bronił duet Artur i Bartosz Królikowscy. Tym razem zajęli oni jednak dopiero miejsce trzecie. Zwyciężyła rodzina Tureckich z Wieliczki: tata Jarosław i synowie Jakub i Kacper. Miejsce drugie przypadło duetowi Zuzanna Kowalczyk i Szczepan Pęksa.

Dziękujemy instytucjom, firmom i osobom prywatnym które przyczyniły się do organizacji turnieju – dodała Klag.

Końcowa klasyfikacja

1. Jakub, Kacper, Jarosław Turecki

2. Zuzanna Kowalczyk, Szczepan Pęksa

3. Bartosz i Artur Królikowscy

4. Aleksandra i Wojciech Garb

5. Iwona i Dawid Kolasa

6. Anna i Wojciech Cyrwus

7. Michał i Ela Kowalczyk

8. Wiktor i Jan Klag

9. Oliwia i Magdalena Koczałko

10. Jerzy, Kazimierz senior i Kazimierz junior Wojtanek

11. Miłosz i Anna Długopolscy

12. Krzysztof i Robert Jachymiak

13-29. Franciszek Zaniewski, Kazimierz Lenart, Natasza i Bartłomiej Korczak, Piotr i Wojciech Gniadek, Kacper i Arkadiusz Kwiatkowscy, Grzegorz i Piotr Długopolscy, Martyn i Robert Kamińscy, Natalia i Sebastian Mensfeld, Maja, Jarosław, Włodzimierz Lech, Mariusz i Dariusz Rypel, Bartosz Mrugała i Izabela Furczoń, Alicha Mroczka i Jacek Fim, Franciszek Klag i Rafał Nowak, Bartosz Kowalczyk i Wojciech Hasny, Ida i Arek Warzecha, Jan i Zofian Mrugała, Iza i Wojciech Nowobilscy, Georgia Francotti i Magdalena Kozielska.

NT24TV 08.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również