Kamery live
prognoza pogody

Rodzice Kamilki Gil napisali list otwarty do Pierwszej Damy RP

Na łamach naszego portalu publikujemy list otwarty skierowany do Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser Dudy przez rodziców 2,5 – letniej Kamilki Gil, dziewczynki z Nowego Targu chorującej na SMA. 

Rodzice Kamilki Gil napisali list otwarty do Pierwszej Damy RP

List otwarty do Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser Dudy. Pierwsza Dama Agata Duda

Łzy szczęścia zamieniły się w łzy rozpaczy!!!
Od 1 września 2022r. rząd uznał, że terapia genowa w Polsce będzie refundowana… Niestety, nie dla wszystkich!
23 sierpnia 2022 r. na konferencji prasowej, Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze wytyczne dotyczące leczenia dzieci z SMA w Polsce. Refundacja obejmie jedynie te, które nie przekroczyły 6 miesiąca życia i nie były wcześniej leczone w kierunku SMA . Kiedy ogłoszono zasady i kryteria refundacji, dla naszych rodzin był to początek dramatu, który trwa.

Od tamtego momentu nasze życie stało się codzienną walką. Postanowiliśmy na własną rękę zebrać środki na najdroższy lek świata i uratować nasze pociechy przed tragicznymi skutkami choroby.

Terapia genowa to przełom w leczeniu SMA i jedyna szansa dla naszych dzieci. Niestety… Wciąż jesteśmy zmuszeni błagać o pomoc i liczyć na cud. Codzienność walki wysysa z nas resztki sił. Każdego dnia wylewamy morze łez i zastanawiamy się, dlaczego nas to spotkało? Czym zawiniliśmy…? Czy uda nam się zebrać prawie 10 milionów na czas? Czy uda nam się uratować nasze dzieci!? Czujemy się bezradni i zrozpaczeni…

Szanowna Pani!
Zwracamy się do Pani nie tylko, jako do Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej, ale także jako do matki, kobiety, Polki. Błagamy o wstawiennictwo za nasze pociechy i zorganizowanie negocjacji w sprawie refundacji dla nich. Ich los nie musi zależeć od milionów Polaków, może zmienić go jedna osoba.

Dzieci wykluczonych z refundacji na podanie terapii genowej w Polsce zostało już tylko pięcioro:
– Małgosia Dzamalowa
– Kamilka Gil
– Aleks Żakowski
– Nadia Gebuaer
– Wiktoria Wróbel

Oto nasza historia:
Kamilka i jej starszy o 3 minuty brat bliźniak urodzili się w październiku 2020 r. Zauważyliśmy, że bliźniaki nie rozwijają się tak samo. Coś nie pozwalało nam zwlekać, bo Kamila w około 15 miesiącu życia była dużo słabsza od brata, a wzmacnianie i rehabilitacja nie przynosiły oczekiwanych efektów. Przestała stawać przy meblach, a jej nóżki z dnia na dzień były bardziej wiotkie…
“Ma jeszcze czas”, “Niczym się nie martwcie”, “Taki jej urok” – te zdania słyszeliśmy na każdym kroku, jednak rodzicielska intuicja mówiła nam, że to nie jest nic dobrego, że musimy jak najszybciej szukać pomocy.

Na oddziale neurologicznym potwierdziły się informacje o bardzo słabych mięśniach nóg, pojawiły się także drżenia palców rąk. Lekarze pobrali krew w kierunku SMA… Wynik był pozytywny.
W naszym przypadku rozpoczęła się walka z czasem… mamy go tylko 2 kg!

Wiemy jak ważne jest dla Pani dobro dzieci i wartości rodzinne, dlatego jeszcze raz błagamy o wsparcie.

Polskie dzieci zasługują na pełny dostęp do jednorazowej terapii genowej, podobnie jak dzieci czeskie, węgierskie, słowackie, rosyjskie czy egipskie – nie wspominając o małych pacjentach z państw Europy Zachodniej.
My już nie mamy czasu na kampanię, Jest Pani dla nas ostatnią nadzieją.

Z wyrazami szacunku:
Zuzanna i Dawid Gil, rodzice Kamilki

www.siepomaga.pl/kamila-sma
#wykluczeniSMA #MisiaKamisia

os 03.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Ewa 08:29 05.07.2023

Dziękujemy za pomoc Kamilce 💜🧸💜

Zobacz również